Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 4847
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: GOPR–owcy musieli interweniować

Środa, 24 maja 2023, 10:39
Aktualizacja: 12:22
Autor: red
REGION: GOPR–owcy musieli interweniować
Fot. J. Rychlewski
Miniony tydzień nie należał do spokojnych dla ratowników Grupy Sudeckiej GOPR.

17 maja ratownicy pełniący dyżur w Międzygórzu wyjeżdżają do Schronisko PTTK "Na Śnieżniku" im. Zbigniewa Fastnachta, gdzie oczekuje turysta, który w wyniku osłabnięcia i kontuzji stopy nie jest w stanie kontynuować wycieczki.

19 maja ratownicy z Wałbrzycha, tuż po godzinie 8:00, otrzymują od policji prośbę o wsparcie poszukiwań 21-letniej dziewczyny, która udała się na teren Książańskiego Parku Krajobrazowego w celu odebrania sobie życia. Po niecałej godzinie od rozpoczęcia poszukiwań policja odnajduje dziewczynę żywą. Tego samego dnia ratownicy z Międzygórza udzielają pomocy rowerzyście, który w wyniku upadku doznał licznych obrażeń twarzoczaszki.

20 maja ratownicy z Zieleńca udzielają pomocy wspinaczowi, który uległ wypadkowi podczas wspinaczki na Skale Kruk w masywie Szczytnika. Wspinacz zabezpieczony m.in. w materacu próżniowym zostaje ewakuowany do miejsca przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Tego samego dnia ratownicy z Międzygórza kolejny raz podczas trwającego weekendu udzielają pomocy rowerzyście górskiemu.

21 maja ratownicy z Wałbrzycha wyjeżdżają w Masyw Wielkiej Sowy, gdzie turystka w wyniku upadku doznała kontuzji stawu skokowego. Do upadku dochodzi na trudno dostępnym szlaku, w związku z czym ratownicy znoszą poszkodowaną do karetki górskiej w noszach KONG.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
22%
Smuci
1
11%
Złości
6
67%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group