Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 3892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Górniczy Dzień Dziecka

Wtorek, 25 maja 2021, 6:40
Aktualizacja: 8:12
Autor: red
Wałbrzych: Górniczy Dzień Dziecka
Fot. organizatorzy
Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu wspólnie z partnerami: Funduszem Regionu Wałbrzyskiego oraz ZPC Śnieżka zapraszają na Górniczy Dzień Dziecka. 29 maja (sobota) w godz. 9.00–15.30 będziemy czekać na Państwa w Starej Kopalni, program wypełniony będzie atrakcjami dla młodych mieszkańców naszego miasta.

W programie:

• Bajtel w galerii - Bajtel w glinie

Zapraszamy na twórcze spotkanie „Bajtel w galerii” wypełnionej rzeźbami i obrazami ceramicznymi Łukasza Karkoszki. W czasie oprowadzenia po wystawie nasi mali artyści zapoznają się z technikami rzeźbiarskimi jakie wykorzystuje w swojej pracy artysta. Uczestnicy poznają różne narzędzia i metody jakimi można posługiwać się tworząc ceramiczne mozaiki. Maluchy od 0 do 2 lat wraz z rodzicami o godz. 9:00, 10:15, a starszaki od 3 do 6 lat wraz z rodzicami o godz. 11:15. Czas trwania: max 1 godz. Bilety do nabycia na https://www.biletyonline.starakopalnia.pl/.

Uwaga! Będziemy się brudzić - dotyczy to rodziców i dzieci - prosimy o odzież odpowiednio dobraną do zajęć. Osoby dorosłe zobowiązane są do dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek oraz zachowania dystansu.

• Gra terenowa “Maszynówka” - udział bezpłatny, godz. 10.00-15.00. Zabawa polega na odnalezieniu liter ukrytych w kilku miejscach kopalni, które po ułożeniu stworzą górnicze hasło. Po zebraniu wszystkich liter i odgadnięciu hasła na uczestników czeka słodka nagroda. Gra terenowa jest świetną zabawą dla całej rodziny oraz aktywnym sposobem na poznanie ciekawostek związanych ze Starą Kopalnią i górnictwem.

• Malowanie odlewów gipsowych - udział bezpłatny, godz. 10.00-15.00.

• Warsztat formowanie naczyń, figurek ceramicznych metodą wałeczka, w godz. 12.30, 13.30, 14.30. Bilety do nabycia na https://www.biletyonline.starakopalnia.pl/.

• Warsztat zdobienie/malowanie korali ceramicznych w godz. 12.30, 13.30, 14.30. Bilety do nabycia na https://www.biletyonline.starakopalnia.pl/.

• Górnicza szychta dziecięca, w godziny:

10:00 - 11:00; dzieci 8-10 lat z rodzicami 
11:45 - 12:45; dzieci 8-10 lat z rodzicami 
13:30 - 14:30; dzieci 11-13 lat z rodzicami

Bilety do nabycia na https://www.biletyonline.starakopalnia.pl/.

Podczas dziecięcej szychty, adepci górnictwa mają szansę wcielić się w rolę gwarka, pobrać własny ekwipunek oraz zapoznać się z bogatą historią i tradycją wałbrzyskiego górnictwa. Młodzi górnicy wyruszą następnie do podziemi, gdzie czekają do wykonania lekkie prace górnicze. Zajęcia obejmują przejście do łaźni łańcuszkowej, lampiarni oraz sztolni ćwiczebnej.

• Węglowa Animacja dla Dzieci - udział bezpłatny, godz. 10.00-15.00

• Węglowy Portret - malowanie karykatur węglem przez lokalnego artystę amatora - udział bezpłatny, godz. 10.00-15.00

• Gra w maszynowni “Sobótka” - udział bezpłatny - dla osób indywidualnych jak i całych rodzin, bez ograniczeń wiekowych, godz. 10.00-15.00

Zapraszamy do wzięcia udziału w grze rodzinnej w budynku maszynowni szybu Sobótka. Jest to historyczne miejsce na co dzień nieudostępniane turystom, a skrywa wyjątkowe zabytki techniki górniczej. Odpowiedz na pytania, rozwiąż zagadki, sprawdź swój spryt i spostrzegawczość! Dla każdego uczestnika zabawy czeka upominek.

Bilet za zwiedzanie oraz warsztaty są do kupienia na stronie www.starakopalnia.pl (zakładka “Kup bilet”) oraz w kasie (Kawiarnia Sztygarówka).

Zwiedzanie oraz warsztaty będą odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym.

OTWARCIE WYSTAWY GRUPY KONTRAST W STAREJ KOPALNI!

Już w najbliższy piątek odbędzie się otwarcie wystawy Grupy Kontrast z okazji 25 - lecia działalności w Wałbrzychu w Starej Kopalnia (budynek B10 Galeria na III piętrze). W tym czasie będzie możliwość bezpośredniego spotkania z artystami z Grupy Kontrast, podczas wystawy zagra zespół Silver Heads 18. Kuratorem wystawy jest Krzysztof Jędrzejec.

Na otwarcie wystawy obowiązuje awizacja na adres galeria@starakopalnia.pl, lub pod numerem telefonu: 74 667 09 20.

Otwarcie wystawy będzie podzielone na grupy:
I grupa 17.00 - 17.25
II grupa 17.30 - 17.55
III grupa 18.00 - 18.25
IV grupa 18.30 - 18.55

NOCNE ZWIEDZANIE Z PRACAMI GÓRNICZYMI!

Każdą sobotę Stara Kopalnia w Wałbrzychu kończy nocnym zwiedzaniem z pracami górniczymi. Podczas dwugodzinnej wycieczki turyści mogą zobaczyć jak wygląda górnicza szychta i spróbować swoich sił podczas prac górniczych. Wszyscy uczestnicy otrzymują specjalny ekwipunek i wyruszają na trasę w obecności przewodnika - byłego górnika. Liczba miejsc jest ograniczona, wydarzenie skierowane jest do osób powyżej 10-go roku życia. Bilety do nabycia na stronie internetowej instytucji: https://www.biletyonline.starakopalnia.pl/

RODZINNA NIEDZIELA W STAREJ KOPALNI!

30 maja Stara Kopalnia zaprasza na kolejną edycję Rodzinnej Niedzieli! Każde spotkanie obejmuje inny temat z zakresu górnictwa i pracy na kopalni, nawiązuje do ciekawostek widzianych oczami dziecka na naszej trasie zwiedzania. Zwiedzanie wybranych przestrzeni kopalni połączone jest z warsztatem lub specjalnymi zadaniami do rozwiązania w czasie trwania wycieczki.

Uwaga! Zajęcia nie obejmują zwiedzania całego obiektu, a tylko wybranych miejsc wchodzących w skład trasy turystycznej. Zwiedzanie oraz zajęcia odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym.

Tematem przewodnim najbliższej Rodzinnej Niedzieli w Starej Kopalni jest „Górnik w kopalni”.

Jaką pracę wykonywał mierniczy, a jaką rębacz? Kim jest górnik strzałowy, a kim sztygar? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziemy w trakcie zwiedzania sztolni szkoleniowej. Podczas wędrówki po sztolni przyjrzymy się dokładnie postaciom górników, zapoznamy się z ich pracą oraz rozwiążemy kilka zagadek i łamigłówek. Na zakończenie wycieczki każdy spróbuje swoich sił jako górnik i popracuje prawdziwą górniczą „sercówką”.

Godz. 10:30 - dla rodziców z dziećmi w wieku 5-7 lat
Godz. 12:30 - dla rodziców z dziećmi w wieku 8-10 lat
Godz. 14.30 - dla rodziców z dziećmi w wieku 5-7 lat

Czas trwania: 1 godz.

Bilety do nabycia na stronie internetowej https://www.biletyonline.starakopalnia.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
2
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group