Bielawa: Górnik lepszy od Śląska

Sobota, 26 lutego 2011, 18:17
Aktualizacja: 18:18
Autor: MDvR
Piłkarze Górnika Wałbrzych wygrali 3:2 z ekipą Śląska Wrocław, występują na boiskach Młodej Ekstraklasy. Był to ostatni mecz kontrolny podopiecznych Roberta Bubnowicza przed rozpoczynającą się w przyszły weekend rundą wiosenną II–ligi.

W pierwszej części gry młodzi wrocławianie sprawili nam wiele kłopotów. Od pierwszego gwizdka arbitra ruszyli zdecydowanie do ataku wychodząc na prowadzenie już w 10 min. pojedynku, za sprawą Brazylijczyka Alexandre. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, Śląsk wygrywał 1:0. Biało-niebiescy wzięli się do odrabiania strat zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony, po trafieniach Rytki (65’) i Maciejaka (75’) objęliśmy prowadzenie 2:1. Ambitnie grający przeciwnicy doprowadzili do wyrównania pięć minut później, autorem bramki wyrównującej Skrzypczak. Wynik spotkania ustalił Morawski, skutecznie wykorzystując rzut rożny naszej ekipy.

Górnik Wałbrzych – Śląsk Wrocław ME 3:2 (0:1)

Górnik: Jaroszewski – D. Michalak, Łaski, Kłak, Zawadzki, Rytko, G. Michalak, Wepa, Morawski, Moszyk, Maciejak oraz Tobiasz, Sawicki, Fojna, Jarosiński, Duś

Śląsk: Korny – Dudu, Peroński, Nowiński, Szuszkiewicz, Repski, Michalski, Garyga, Nowak, Jędrzejowski, Alexandre oraz Jamrozowicz, Wac, Skrzypczak, Sikorski