Imieniny: Felicji, Zyty
Czytających: 5889

Bystrzyca Kłodzka: Górnik wraca z tarczą

Poniedziałek, 13 listopada 2023, 7:53
Po kilku słabszych meczach, piłkarze wałbrzyskiego Górnika odnieśli pewną wygraną w Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie pokonali miejscową Polonię 4–1.

Nasi wyszli na prowadzenie już w 5. minucie po trafieniu Kobylańskiego. Później obie ekipy stworzyły sobie kilka sytuacji, ale już do końca pierwszej połowy więcej goli nie wpadło i podopieczni Adriana Mrowca schodzili do szatni minimalnie prowadząc. O wiele więcej się działo w drugiej połowie spotkania. Szybko, bo już w 49. minucie, Górnicy podwyższyli na 2-0 za sprawą trafienia Zioły. Po kilku kolejnych minutach było już 3-0 dla biało-niebieskich, a skutecznie jedenastkę egzekwował Aldair. Polonia zdobyła gola w 62. minucie i jej kibice liczyli zapewne, że miejscowych stać jeszcze na odwrócenie losów meczu. Tak się jednak nie stało i w 72. minucie Rosicki zdobył gola na 4-1 i ustalił końcowy rezultat tego meczu.

Polonia Bystrzyca Kłodzka - Górnik Wałbrzych 1-4