Wałbrzych: Górnik zdecydowanie lepszy od Sudetów

Czwartek, 9 września 2010, 14:55
Aktualizacja: Piątek, 10 września 2010, 14:16
Koszykarze Górnika nie mieli żadnych problemów z pokonaniem Sudetów
Koszykarze Górnika Wałbrzych, nie zrażeni trudną sytuacją finansową klubu, przygotowują się do rozgrywek. W pierwszym meczu kontrolnym Górnik pewnie pokonał Sudety Jelenia Góra 80–56.

Mecz miał dość jednostronny przebieg. Przewaga wałbrzyszan nawet przez chwilę nie podlegała dyskusji.

Już w pierwszej kwarcie wałbrzyszanie dzięki szczelnej obronie i szybkim atakom wypracowali sobie 11 punktową przewagę. W drugiej kwarcie sytuacja na parkiecie wyglądała niemal identycznie. Nadal lepiej prezentowali się koszykarze Górnika, którzy z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. Już do przerwy Górnik prowadził 44-26. W drugich 20 minutach mecz miał nieco bardziej wyrównany charakter, ale tylko dlatego, że trener Arkadiusz Chlebda dał pograć wszystkim swoim podopiecznym i miał okazją sprawdzić nowe ustawienia na boisku. Ostatecznie wałbrzyszanie wygrali 80-56. Z dobrej strony pokazali się w tym meczu trzej nowi koszykarze biało-niebieskich – Ustarbowski, Kietliński i Nitsche – mogą być faktycznie dużym wzmocnieniem zespołu.

Teraz Górnika czeka kolejny sparing, ale już ze znacznie bardziej wymagającym rywalem, a mianowicie ekipą Zastali Zielona Góra.

Górnik Wałbrzych – Sudety Jelenia Góra 80-56 (21-10, 23-16, 19-15, 17-15)

Górnik: Ustarbowski 14, Sterenga 14, Kietliński 10, Józefowicz 9, Nitsche 9, Pieloch 8, Stochmiałek 5, Wróbel 5, Murzacz 4, Jakóbczyk 2, Ratajczak 0, Pawlikowski 0