Wałbrzych: Górnik zdecydowanie lepszy od Zastalu

Niedziela, 5 lutego 2012, 13:12
Aktualizacja: 18:53
Autor: Sven
Koszykarze Górnika Wałbrzych pokonali w sobotnim meczu drużynę Zastalu II Zielona Góra. Nasi rywale przyjechali do Wałbrzycha w mocno okrojonym składzie.

Zaledwie w sześcioosobowym składzie przyjechali do Wałbrzycha rywale z Zielonej Góry, w dodatku Adam Chodkiewicz odniósł kontuzję już w pierwszej kwarcie i zielonogórzanie przez trzy warty grali jedną piątką. Mimo tak niekorzystnej sytuacji do połowy meczu gra była wyrównana i po dwudziestu minutach na tablicy widniał wynik 47 do 47.

Początek meczu zaczął się obiecująco dla Górnika, który przez większość pierwszej kwarty prowadził, w pewnym momencie nawet jedenastoma punktami, by w końcu roztrwonić przewagę i zejść na pierwszą przerwę przegrywając 20 do 24. Druga kwarta była wyrównana, a nasi zawodnicy odrobili straty i po pierwszej połowie był remis po 47.

W drugiej połowie zaczęła się zarysowywać przewaga gospodarzy, głównie z powodu narastającego zmęczenia zawodników Zastalu, grających jedną piątką. Trzecia kwarta zakończyła się wyraźnym zwycięstwem wałbrzyszan 22 do 11. W ostatnich dziesięciu minutach nasi kontrolowali sytuację, powiększając przewagę o kolejne sześć punktów (29:23). Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 98:81.

Dla naszego zespołu punktowali: Adrian Stochmiałek - 35, Sebastian Narnicki - 19, Paweł Maryniak - 15, Hubert Murzacz - 10, Szymon Jaskólski - 6, Kacper Wieczorek - 6, Dawid Wrona – 4 i Mateusz Ciuruś 3.