Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 3269
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Graffiti na wałbrzyskim Rynku

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 24 kwietnia 2012, 8:27
Aktualizacja: 8:28
Autor: Sven
Fot. Sven
Graffiti, układanie puzzli, konkursy plastyczne – wałbrzyski Rynek ożył wczoraj na kilka godzin za sprawą realizacji projektu „Miasta funduszami malowane”.

Przez kilka godzin na Rynku stała drewniana ściana służąca do malowania graffiti, na której wszyscy chętni kolorowali wyznaczony konturami obrazek. Robili to pod okiem fachowców z katowickiej grupy „0700 team”, która od lat zawodowo zajmuje się graffiti.

- Przyjechaliśmy z Katowic. Od ponad piętnastu lat zajmujemy się zawodowo graffiti. Przekazujemy swoje doświadczenia młodzieży, bo fajnie by było, gdyby odeszli od komputerów zrobili coś pożytecznego, a malowanie rozwija wyobraźnię i jest kreatywne. Jest w tej zabawie także przekaz edukacyjny – graffiti to nie wandalizm i nie niszczymy wyremontowanych kamienic, ale malujemy w wyznaczonych do tego miejscach. Z doświadczenia wiemy, że z władzami miasta można się dogadać. Nam w Katowicach zajęło to trochę czasu, ale się udało. Z tego, co wiem w Wałbrzychu jest to pierwszy taki event. Byłoby dobrze, gdyby odbyły się kolejne. Niekonieczne w Rynku, ale na prawdziwych ścianach, wyznaczonych przez Miasto. Wiem, że jest tu sporo miejsc nadających się na taką działalność. W wielu miastach są miejsca, gdzie młodzi malarze mogą się legalnie wyżyć artystycznie, zauważyliśmy również, że ciekawe murale nie przeszkadzają mieszkańcom – przekonywał Franek Mycha z „0700 team”.

Co to wszystko ma wspólnego z Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędem Pracy?

Na stronie DWUP przeczytaliśmy w zapowiedzi: „ …Impreza tematycznie związana będzie z realizowanym na Dolnym Śląsku Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki, którego celem jest rozwój zawodowy i społeczny mieszkańców regionu. W trakcie trwania eventu będzie również funkcjonował mobilny Punkt Informacyjny PO KL, w którym będzie można się dowiedzieć m.in. jak wziąć udział w projektach unijnych i otrzymać wsparcie w postaci szkoleń, kursów czy doradztwa oraz jak uzyskać środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Wydarzenie to wpisuje się w szerszy kontekst działań związanych z uroczystymi obchodami Roku Janusza Korczaka. Skierowane jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży.

Informując o tym wydarzeniu mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w imprezie. Chcielibyśmy, aby dzięki udziałowi w przedmiotowym wydarzeniu dzieci i młodzież nie tylko miło spędziły czas, ale również rozbudziły w sobie kreatywność, a przy okazji rozszerzyły swoją wiedzę na temat funduszy unijnych”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~gość portalu 24-04-2012 20:21
Czemu jak zwykle informujecie że "odbyło się" a nie "odbędzie się"? Dowiedziałem się po fakcie, a chętnie bym przyszedł z synem bo akcja fajna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group