Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 5010
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Grali wychowankowie placówek resocjalizacyjnych

Czwartek, 10 maja 2018, 17:50
Aktualizacja: Piątek, 11 maja 2018, 10:00
Autor: PAW
Wałbrzych: Grali wychowankowie placówek resocjalizacyjnych
Fot. organizatorzy
W blasku słońca i pięknej wiosennej aury na boiskach bocznych kompleksu Aqua – Zdrój w Wałbrzychu rozegrany został turniej inaugurujący rundę wiosenną w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych.

Turniej stanowił kolejną odsłonę rywalizacji młodych piłkarzy, którzy ze względu na różne, najczęściej trudne okoliczności życiowe, trafili do placówek resocjalizacyjnych. Przedsięwzięcie to stanowi jedno z najbardziej wyczekiwanych i znaczących wydarzeń sportowych w środowisku placówek resocjalizacyjnych. Impreza ta, która ma charakter cyklicznie organizowanych turniejów piłkarskich, przyciąga do Wałbrzycha amatorów piłki nożnej z Wrocławia, Brzegu Dolnego, Lwówka Śląskiego, Bystrzycy Górnej, Kłodzka, a także Nysy. Impreza ta od 2013 roku organizowana jest przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu i objęta jest Honorowymi Patronatami Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

Drużyny tego dnia wzięły udział w podniosłej uroczystości upamiętnienia Rocznicy Odzyskania Niepodległości, która przypada w bieżącym roku. Młodzież odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”, a Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Piotr Schienke przypomniał okoliczności tych niezwykle istotnych wydarzeń w historii naszego kraju. Hasłem przewodnim V edycji rozgrywek ligowych jest” „Pamiętamy – 100 lat NIEPODLEGŁEJ”.

W dalszej części drużyny przystąpiły do zaciętej rywalizacji, która toczyła się systemem „każdy z każdym”. Mecze odbywały się równolegle na dwóch boiskach, a pieczę nad przebiegiem Turnieju sprawowali profesjonalni sędziowie delegowani przez OZPN.

Tego dnia bezkonkurencyjna ponownie okazała się drużyna z ZPEW Lwówek Śląski, która wysunęła się na prowadzenie w klasyfikacji ogólnej. Po fantastycznej walce na pozycji vice-lidera znajduje drużyna z ZPR Brzeg Dolny, a rewelacyjnie grająca tego dnia drużyna gospodarzy MOW Wałbrzych prowadzona przez Radosława Zająca uplasowała się na wysokim miejscu trzecim. To było wspaniałe piłkarskie święto obfitujące w fantastyczne bramki i kawał dobrego futbolu.

W przebiegu zawodów wyróżniono za grę najlepszych piłkarzy ze wszystkich drużyn, ponadto wręczono wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik Turnieju - Sebastian Karst (ZPEW Lwówek Śląski)
Najlepszy bramkarz - Konrad Michalak (ZPEW Lwówek Śląski)
Najlepszy strzelec – Marek Czajka (ZPR Brzeg Dolny )

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group