Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 4030
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: Grand Prix Walimia MTB 2018

Wtorek, 8 maja 2018, 13:08
Aktualizacja: 13:17
Autor: PAW
Walim: Grand Prix Walimia MTB 2018
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu zorganizowało II Grand Prix Walimia MTB. Współorganizatorem wydarzenia był Powiat Wałbrzyski.

W zawodach wzięło udział 402 uczestników, z czego do mety dotarło 399 osób, w tym 361 mężczyzn i 38 kobiet. Imprezę prowadził Artur Jarczok - Kierownik Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu- który był głównym promotorem wydarzenia. O godzinie 11:00 Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski przywitał uczestników i oddał strzał z pistoletu startowego, po którym peleton ruszył na trasy prowadzące przez piękne tereny Gór Sowich. Zawody były rozgrywane na dwóch dystansach: Mini 26 km oraz Mega 49 km.

Obie trasy były bardzo trudne i wymagające. Dla uczestników przygotowano bogaty bufet, zarówno na trasie, jak i na mecie tak, aby zawodnicy mogli zregenerować swoje siły. Jako pierwszy w kategorii MINI OPEN na mecie zameldował się Gracjan Krzemiński z Mitsubishi Materials MTB Team, chwilę po nim przyjechał Piotr Sułek z Bike Center Atak Sport Świdnica, a kolejny był Bartosz Łysak z Bike Center Atak Sport Świdnica. Wśród kobiet najlepsza okazała się Marlena Drozdźiok z Habitat Mountainbike Team, drugie miejsce zajęła Marta Garnek z Dream-Bike Bielawa, a trzecia była Dominika Niemiec, reprezentantka Stowarzyszenia Klub Sportowy Pławna.
Na trasie MEGA OPEN wygrał Michał Kanera- zawodnik Ghost Team, następnie do mety dotarli: Wojciech Halejak z JBG-2 CryoSpace oraz Łukasz Klimaszewski z Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław. Wśród kobiet pierwsza trójka dystansu Mega Open wyglądała następująco: I miejsce - Karolina Cierluk z Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław, II miejsce- Anita Kaputa z KKW Whyte Nexelo Wałbrzych, III miejsce Alina Serafin z THP Team. Medale oraz nagrody dla zwycięzców wręczał Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.
- Gratuluję z całego serca wszystkim uczestnikom tych wspaniałych, ale i bardzo wymagających technicznie i kondycyjnie, zawodów. Życzę dalszych sportowych sukcesów oraz satysfakcji z każdego przejechanego kilometra - powiedział Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group