Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 4854
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Gravel Camp w Kamiennej Górze

Wtorek, 14 czerwca 2022, 9:20
Aktualizacja: 12:22
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Gravel Camp w Kamiennej Górze
Fot. użyczone
Miasto Kamienna Góra, projekt Las Szutras · Kotlina Kamiennogórska oraz Szuter Master zapraszają na Gravel Camp w ostatni weekend lipca.

Kino rowerowe, prezentacje, spotkania z gośćmi specjalnymi w Centrum Kultury w Kamiennej Górze oraz niedzielna Cyklofiesta nad Zalewem - wstęp wolny dla wszystkich. Zainteresowanych startem w szutrowym wyścigu na zapraszamy do rejestracji.

https://b4sportonline.pl/szuter_master/

Szuter Master, a może Las Szutras? Czyli o tym, co może się wydarzyć, gdy dobry pomysł na imprezę gravelową spotka się z samorządem, który ma pomysł na szutry w swojej okolicy.

W polskim światku gravelowym imprezy Szuter Master przedstawiać nie trzeba. To w końcu jedna z pierwszych imprez gravelowych w kraju, a także pierwszy tego typu cykl. Gravelowe annały pełne są też wspomnień ze słynnych smakowitych Fajrantów czekających na zawodników po ukończeniu zawodów. A zawody, ze względu na dwa dystanse z krótszym zbliżającym się nawet do 50 km, są do ukończenia dla każdego, nawet tylko odświętnego fana szutru.

Szuter Master to obok wyśmienitych kulinariów duża dawka eksploracji gravelowych miejscówek. Pięć lokalizacji w sezonie sprawia, że stali bywalcy Szutra dużo jeżdżą po kraju. W ostatni weekend lipca większość z nich pojawi się w Kamiennej Górze (województwo dolnośląskie), gdzie rozegrana zostanie edycja, jakiej jeszcze nie było.

Włodarze miasta Kamienna Góra mocno stawiają na turystykę aktywną i sport. I słusznie! Wszak naprawdę jest tam, co robić, nie tylko na gravelach. Dla tych, którzy zmierzą się z kamiennogórskimi trasami, wraz z Miastem Kamienna Góra przygotowaliśmy szereg atrakcji i udogodnień podczas weekendu zawodów.

Przede wszystkim będzie, gdzie się podziać. Fajna baza to podstawa dobrej imprezy. W Kamiennej Górze na wszystkich uczestników i osoby towarzyszące czekać będziemy na specjalnie przygotowanym na tę okazję polu kempingowym - całkowicie bezpłatnym dla naszych gości. Zalew, plaża nad zalewem, otoczenie przyrody oraz dostęp do węzła sanitarnego. Dzięki temu zawodnicy nie muszą rozjeżdżać się po hotelach i integracja przed i po powinna mieć wyjątkową frekwencję!

A integrować się będzie można już od piątku. Wieczór w przeddzień zawodów, to projekcje kinowe filmów o tematyce rowerowej oraz prezentacja Jakub Rybickiego, który zimą przejechał rowerem przez Bajkał.

Sobota to start w zawodach. A start zlokalizowany będzie na pięknym kamiennogórskim rynku, który tchnie w zawodników ducha historii Dolnego Śląska. Po zawodach oczywiście Fajrant na plaży oraz dodatkowe atrakcje kulinarne.

W niedzielę natomiast zapraszamy wszystkich na rodzinne święto rowerzystów wraz z paradą rowerów, czyli Cyklofiestę oraz spotkania z SzajBajkiem, który nauczy nas jak samodzielnie poradzić sobie z najczęstszymi defektami roweru przytrafiającymi się na zawodach. Pokaże też, jak zrobić prosty fitting roweru.

Ponadto ten szutrowy weekend będzie inauguracją tras Las Szutras · Kotlina Kamiennogórska (o projekcie więcej opowiemy wkrótce), a przez cały weekend uczestnicy będą mogli skorzystać z szeregu zniżek i voucherów na lokalne atrakcję. Ale o nich opowiemy już kolejnym razem.

Data: 30 lipca 2022 roku

Dystans trasy długiej: 150-200 km, trasy krótkiej: 50-80 km.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
2
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group