Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4745
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: Greckie rytmy w Zdrojowym

Sobota, 2 kwietnia 2011, 7:32
Aktualizacja: 18:07
Autor: Sven
Szczawno-Zdrój: Greckie rytmy w Zdrojowym
Fot. Sławomir Pawlik
Za sprawą zespołu Mythos do ostatniego miejsca wypełniła się w piątkowy wieczór sala kameralna Teatru Zdrojowego w Szczawnie.

Nie mogło być inaczej, ponieważ grecka muzyka jest w Polsce znana i lubiana, a zespoły ją wykonujące zawsze mogą liczyć na dobre przyjęcie. Nie inaczej było tym razem. Publiczność żywiołowo reagowała na płynące ze sceny dźwięki. Usłyszeliśmy głównie utwory autorstwa Mikisa Theodorakisa, najbardziej znanego z muzyki do filmu „Grek Zorba”. Poza tym kilka innych melodii ludowych czy znane z repertuaru Anny German „Greckie wino” i Mireille Mathieu „Akropolis Adieu”. W finale zabrzmiały „Sirtaki” – melodia, przy której każdy rusza do tańca.

- Zespół powstał w 2004 roku. Tworzy go siedem osób. Pochodzimy z okolic Zgorzelca. Większość zespołu to potomkowie greckiej emigracji powojennej. Zagraliśmy już kilkaset koncertów w Polsce, Niemczech, Czechach, Belgii, Holandii. Wszędzie jesteśmy dobrze przyjmowani, ponieważ grecka muzyka jest popularna chyba wszędzie – opowiadał lider zespołu Janis Buras.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group