Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3247
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Grill & Gulasz

Niedziela, 23 czerwca 2019, 6:49
Aktualizacja: 13:54
Autor: red.
REGION, Walim: Grill & Gulasz
Fot. red.
W Parku Jordanowskim w Walimiu odbyła się wczoraj wypełniona różnorodnymi smakami i aromatami impreza kulinarna: „Grill&Gulasz w Walimiu”. Organizatorem imprezy było walimskie Centrum Kultury i Turystyki.

Impreza o nazwie „Grill&Gulasz w Walimiu” to kontynuacja Festiwalu Gulaszu, jednak w tym roku została zmieniona formuła imprezy – oprócz gulaszów uczestnicy mogli prezentować również potrawy z grilla. W ramach imprezy odbył się konkurs kulinarny, degustacja gulaszów i potraw z grilla, a także gry, zabawy, animacje dla dzieci i występy artystyczne - przed publicznością zaprezentowały się dwa zespoły: „Laser” i „Gentlemans”, a dobra zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Jak co roku dużym powodzeniem cieszył się pozakonkursowy gulasz przygotowany przez Wójta Gminy Walim Adama Hausmana, który w tym roku podawał również potrawy z grilla. Grillowane specjały serwował też Paweł Brzozowski z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. Na uwagę zasługują również burgery z grilla, które przygotowało stowarzyszenie Walim Rajdowy.

Do kulinarnych zmagań stanęło dziewięciu uczestników. Oprócz wyłonienia trzech laureatów Jury przyznało dwa równorzędne wyróżnienia, które otrzymali: Przemysław Boryczka za „Gulasz autobusiarza” i Krystian Jóźwik z Gościńca Sudeckiego za „Gulasz z dzika”. Trzecie miejsce zajął Walim Rajdowy z „Białym Gulaszem”, miejsce drugie zajęła Danuta Lewandowska za „Gulasz Rudej”, a zwycięzcą została Restauracja Osówka z gulaszem „Tajemniczy kociołek”.

Twoja reakcja na artykuł?

3
27%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
7
64%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group