Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 4936
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Grozi nam powrót biedaszybów?

Środa, 8 czerwca 2022, 15:29
Autor: PAW
Wałbrzych/Kraj: Grozi nam powrót biedaszybów?
Fot. archiwum
Podczas wizyty w Wałbrzychu, były premier Donald Tusk podzielił się swoją opinią na temat sytuacji energetycznej w naszym kraju i przedstawił dość czarną wizję tego co może czekać Polaków.

Donald Tusk odwiedził jeden ze składów węgla w naszym mieście.

- Składy węgla nie mają zapasów. Sytuacja staje się dramatyczna - mówi Tusk. - Cztery miliony ludzi jest uzależnionych wciąż w Polsce od węgla. Jeśli ktoś kupuje węgiel to kupuje go za bardzo wysokie ceny. Rząd nie przygotował się na taką sytuację. Sankcje i te decyzje dotyczące importu surowców energetycznych z Rosji wymagają dobrego przygotowania. Taką decyzję należało podjąć, ale wcześniej należało przygotować własny kraj na konsekwencje takiej decyzji.

Zdaniem Donalda Tuska możliwy jest scenariusz powrotu, zwłaszcza na naszym terenie i to na dużą skalę, biedaszybów.

- To, że być może znów węgiel będą ludzie czerpać z biedaszybów jest smutną recenzją obecnego stanu rzeczy - mówi Tusk. - Polska miała być krajem, gdzie jest nowoczesny miks energetyczny, a tymczasem miks energetyczny to te biedaszyby i chrust. To mocne słowa, ale uzasadnione.

Według Tuska, obecny rząd zmarnował dziesiątki miliardów złotych, które miały być przeznaczone m.in na unowocześnienie polskiej energetyki.

- Komunikaty rządowe w tej kwestii są bardzo nieczytelne i to chyba dla wszystkich - kontynuuje Tusk. - Trzeba podejmować odważne decyzje dotyczące fotowoltaiki, wiatraków. Do Polski trafiło 60 miliardów na zmianę polskiej energetyki i zostały te środki zmarnowane.

Twoja reakcja na artykuł?

16
26%
Cieszy
25
41%
Hahaha
3
5%
Nudzi
3
5%
Smuci
6
10%
Złości
8
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group