Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 4093
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Unisław Śląski: Groził morderstwem

Poniedziałek, 1 czerwca 2020, 11:23
Aktualizacja: Wtorek, 2 czerwca 2020, 8:21
Autor: red
REGION, Unisław Śląski: Groził morderstwem
Fot. KMP Wałbrzych
30–letniego mężczyznę zatrzymali w miniony piątek po południu funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach. Sprawca odpowie za pobicie 39–letniego mieszkańca Unisławia Śląskiego oraz za późniejszą próbę zmuszenia pokrzywdzonego do odwołania złożonych zeznań w tej sprawie.

Obaj mężczyźni – jak ustalili boguszowscy policjanci - znali się osobiście. 30-latek myślał, że jego o 9 lat starszy znajomy wskazał go jako sprawcę popełnionego na terenie gminy Mieroszów przestępstwa. 21 maja tego roku odwiedził więc pokrzywdzonego w jego mieszkaniu w Unisławiu Śląskim i pobił uderzając rękoma i nogami po całym ciele. Od momentu tego zdarzenia 30-latek – wiedząc, że jest poszukiwany przez Policję - ukrywał się. 26 maja postanowił jednak ponownie odwiedzić pokrzywdzonego mężczyznę. Tym razem zagroził 39-latkowi, że jeżeli nie wycofa obciążających go zeznań w sprawie pobicia, to go zabije.

Przeprowadzone przez policjantów z Boguszowa-Gorc działania operacyjne doprowadziły ostatecznie do ustalenia miejsca pobytu podejrzanego i zatrzymania go w miniony piątek na terenie Szczawna-Zdroju. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 najbliższych miesięcy. 30-latek za pobicie oraz wpływanie na uczestnika postępowania karnego może teraz trafić za kraty więzienia na 5 lat. Funkcjonariusze podczas czynności procesowych zabezpieczyli na poczet przyszłej kary gotówkę należącą do podejrzanego w kwocie 2 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
3
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group