Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3343
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Groził nożem

Poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 12:46
Aktualizacja: Wtorek, 21 kwietnia 2020, 8:46
Autor: red
Wałbrzych: Groził nożem
Fot. KMP Wałbrzych
Kryminalni z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali 35–latka, który jest podejrzany o rozbój z użyciem noża oraz groźby karalne. Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

Wszystko wydarzyło się na początku kwietnia w Wałbrzychu w dzielnicy Nowe Miasto. Komisariat Policji II w Wałbrzychu został powiadomiony przez wałbrzyszanina o kierowanych wobec niego i jego żony gróźb karalnych. Ich autorem miał być znany im z widzenia mężczyzna. Pokrzywdzeni twierdzili, że obawiają się ich spełnienia.

Sprawą zajęli się natychmiast kryminalni z „dwójki”, którzy w miniony czwartek zatrzymali 35-letniego mieszkańca Wałbrzycha. W wyniku prowadzonych ustaleń operacyjnych okazało się dodatkowo, że jest on odpowiedzialny za rozbój, którego pokrzywdzony nie zgłosił policji z obawy o swoje życie i zdrowie. Jak ustalono, zatrzymany mężczyzna najpierw pobił pokrzywdzonego i zabrał mu pieniądze w kwocie 300 zł. Tego samego dnia dwukrotnie przy użyciu noża groził mężczyźnie, ponownie żądając wydania pieniędzy. Ponadto groził obojgu pokrzywdzonym pobiciem, gdy fakt ten zgłoszą na policję.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 35-latkowi trzech zarzutów za dokonanie rozboju tj. z art 280 kk oraz dwóch zarzutów z art 245 kk dotyczącego wywierania wpływu przemocą lub groźba na zeznania świadka. Decyzją sądu mężczyzna na najbliższe 2 miesiące trafił do aresztu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
1
11%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
2
22%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group