Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5802
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: GrubSon i ZPiT

Niedziela, 26 maja 2024, 9:51
Aktualizacja: 11:32
Autor: red
Wałbrzych: GrubSon i ZPiT
Fot. użyczone
Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” zaśpiewa z GrubSonem. Wyjątkowe wykonanie już w niedzielę.

To będzie jedyne w swoim rodzaju wykonanie bardzo popularnego utworu „Na szczycie”. Na scenie muzykowi towarzyszyć będzie Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”! Niezwykły duet usłyszymy w czasie niedzielnego koncertu gwiazdy tegorocznych Dni Wałbrzycha. Wstęp na święto miasta w sobotę i niedzielę jest bezpłatny.

Liczący już kilkanaście lat utwór ma na portalu YouTube już ponad 150 milionów wyświetleń!

- Podejrzewam, że każdy z nas choć raz w życiu słyszał ten kawałek w radiu. W niedzielę będziemy mogli usłyszeć wyjątkowe wykonanie tego hitu. Zespołowicze od kilku tygodni się przygotowują do tego występu - mówi Marta Wróbel, zastępca dyrektora Starej Kopalni w Wałbrzychu.

„Na szczycie” pochodzi z wydanego w 2009 roku albumu O.R.S.. W czasie Dni Wałbrzycha raperowi podczas wykonania utworu towarzyszyć będzie blisko czterdziestoosobowa grupa chórzystów z Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Zespół Pieśni i Tańca “Wałbrzych” to folkowa wizytówka Wałbrzycha. Grupa działa od blisko siedemdziesięciu lat! W zespole tańczy i śpiewa blisko 150 osób. W swoim repertuarze mają tańce i pieśni z niemal każdego zakątka Polski. Pojawiali się na festiwalach na całym świecie. Byli wielokrotnie nagradzani.

GrubSon jest jedną z gwiazd tegorocznych Dni Wałbrzycha. W sobotę na scenie zobaczymy Tymka i Myslovitz. Pojawią się także uczestnicy i finaliści konkursu „Wałbrzych ma Talent”.

W niedzielę przed GrubSonem na scenie wystąpią Michał Szczygieł, Silver Heads 18 oraz 77razy. Zaprezentują się także uczestnicy Wałbrzyskiej Szkoły Talentów i zobaczymy także osobny występ Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Twoja reakcja na artykuł?

3
27%
Cieszy
2
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
55%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group