Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 4762
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Grunty dla kościoła

Poniedziałek, 20 lipca 2020, 6:46
Aktualizacja: Środa, 22 lipca 2020, 8:17
Autor: red
Kraj: Grunty dla kościoła
Fot. red
Poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek pyta ministra Ardanowskiego o ziemie przekazane kościołowi na terenach „Ziem Odzyskanych”.

Poseł Krzysztof Śmiszek złożył interpelację do ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie ziemi przekazanej kościołom i związkom wyznaniowym z zasobu Skarbu Państwa. Pyta w niej m. in. o ilość przekazanych dotychczas gruntów.
- W praktyce beneficjentem bezpłatnego pozyskiwania ziemi celem powiększenia gospodarstw na dawnych „Ziemiach Odzyskanych” jest Kościół Katolicki, który jako jedyny może pozyskiwać ziemię w praktycznie nieograniczony sposób. Co więcej, nagminne są przypadki pozyskiwania gruntu, następnie jego sprzedaży z ogromnym zyskiem i ponownego składania wniosków o nieodpłatne przekazanie kolejnych hektarów. Tak szczodre przekazywanie ziemi Kościołowi Katolickiemu narusza nie tylko konstytucyjną zasadę równouprawnienia kościołów, ale przede wszystkim zasadę świeckości państwa. Należy ukrócić trwający od 30 lat proceder wzbogacania się Kościoła Katolickiego kosztem majątku Skarbu Państwa i odwrócić jego skutki. Po pandemii potrzebujemy oszczędnej polityki państwa, kierowania środków publicznych na podwyższanie jakości usług publicznych, a nie na rozdawnictwo publicznych dóbr bogatemu kościołowi – mówi poseł Krzysztof Śmiszek.

Twoja reakcja na artykuł?

25
63%
Cieszy
6
15%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
5%
Złości
6
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group