Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3739
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Grzędy Górne mają plac zabaw wygrany w konkursie Nivea

Czwartek, 19 kwietnia 2012, 15:29
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:50
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Grzędy Górne mają plac zabaw wygrany w konkursie Nivea
Fot. organizatorzy
W czerwcu 2011 roku wójt gminy Czarny Bór otrzymał informacje o rozpoczynającym się konkursie organizowanym przez firmę NIVEA z okazji jubileuszu 100–lecia marki NIVEA. Na tę okoliczność firma zobowiązała się wybudować 100 placów zabaw na terenie kraju.

Nie było wątpliwości, co do zasadności przystąpienia do konkursu, ale problemem było wybranie lokalizacji. W każdej miejscowości przydałby się nowy plac, ale tylko w jednej nie było go wcale – urząd gminy zgłosił niezwłocznie Grzędy Górne. Konkurs przeprowadzono w okresie od 6 czerwca 2011 roku do 31 października 2011 roku. Głosowanie odbywało się w 4 etapach. Na sesjach i posiedzeniach komisji wójt Adam Górecki prosił wszystkich radnych, sołtysów, dyrektorów szkół, liderów lokalnych oraz media o wspólne zaangażowanie się w glosowanie. Wysłał też pisma do szkół i placówek z Wałbrzycha z prośbą o aktywne głosowanie.

Większość mieszkańców gminy rozpoczynała dzień od zalogowania się na stronie Nivea i kliknięcia na lokalizację „Grzędy Górne”. Na podziw zasługuje ogromne zaangażowanie sołtysa Grząd Górnych Eugeniusza Chudziaka oraz radnego Arkadiusza Wodziaka. To przede wszystkim dzięki ich determinacji udało się już w pierwszym etapie konkursu wygrać plac zabaw i to na zaszczytnym drugim miejscu. I tak oto 31 lipca 2011 roku - ilością głosów 60838 - jedna z najmniejszych zgłoszonych miejscowości w Polsce otrzyma piękny plac zabaw.

Po uzyskaniu informacji o wynikach konkursu, a następnie podjęciu przez firmę Nivea czynności związanych z przygotowaniem placu pod budowę, firma wykonawcza podważyła wybór lokalizacji ze względu na podmokłe podłoże. Władze gminy nie wyraziły zgody na zmianę miejsca położenia Placu. Przecież czynnikiem, który przemawiał za utworzeniem placu właśnie w tym miejscu, była przede wszystkim ogromna mobilizacja mieszkańców Grząd Górnych. Dzięki staraniom władz gminy oraz wsparciu ze strony Kopalni Melafiru w Czarnym Borze udało się obronić koncepcję lokalizacji placu zabaw w Grzędach Górnych.

Gmina wzięła na siebie koszty odwodnienia i utwardzenia terenu w kwocie prawie 10.000 zł. Natomiast Kopalnie Melafiru dostarczyły żwiru do utwardzenia terenu na kwotę 40.000 zł.
Pierwsze prace budowlane wykonano jeszcze jesienią 2011 roku, ale dalsze zostały przełożone na wiosnę ze względów atmosferycznych. I tak 23 marca na miejscu lokalizacji placu pojawił się przedstawiciel firmy Interflora sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, która została przez firmę Nivea wytypowana do wykonania placu. Prace ruszyły pełna parą, czego zwieńczeniem było oddanie placu zabaw do użytku 12 kwietnia 2012 roku.

Powstanie placu zabaw właśnie w Grzędach Górnych jest doskonałą okazją na wykorzystanie niezagospodarowanego terenu oraz utworzenie miejsca gdzie dzieci wraz z rodzinami mogą spędzić czas na świeżym powietrzu.

Wójt gminy Czarny Bór serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom Czarnego Boru, a szczególnie tym najbardziej zagorzałym Lokalnym Bohaterom, dzięki którym dzieci z Grząd będą miały nowy plac zabaw. Po raz kolejny mieszkańcy gminy wykazali się ogromną determinacją oraz wytrwałością i udowodnili, że wspólnie potrafią naprawdę wiele zdziałać.

Źródło: www.czarny-bor.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group