Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5290
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Grzegorz Kasdepke spotkał się z dziećmi

Czwartek, 11 lipca 2024, 6:46
Aktualizacja: 9:17
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Grzegorz Kasdepke spotkał się z dziećmi
Fot. Relacje Regionalne
9 lipca, w czarnoborskiej książnicy nie lada gratka czekała młodych miłośników literackich wrażeń. Z fanami „Detektywa Pozytywki”, „Kuby i Buby”, „Kacperiady”, czy „Potworaka” spotkał się ich autor – Grzegorz Kasdepke – jeden z najbardziej znanych i lubianych polskich pisarzy dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy, dziennikarz, laureat zaszczytnego tytułu – Kawalera Orderu Uśmiechu. Nic więc dziwnego, że spotkanie zgromadziło całą rzeszę młodych mieszkańców gminy Czarny Bór, ale także ich rodziców,
a nawet gości z Szarocina chętnych na zdobycie autografu ulubionego autora.

Było mnóstwo pytań o ulubionych bohaterów, kontynuacje serii, ale też o ulubiony kolor, zwierzątko, a nawet o to „czy pisarz dużo zarabia i czy wystarczy to na duuuużo słodyczy”? Było mnóstwo śmiechu, pozytywnej energii i opowieści autora o jego książkach, początkach pisarstwa, inspiracjach, a nawet o tym, czy pisanie ma w ogóle sens... Spotkanie z dziecięcą energią, wdziękiem, ale też pełnym profesjonalizmem poprowadziły Ola i Zosia – uczestniczki zajęć wakacyjnych realizowanych przez Bibliotekę+Centrum Kultury.

Grzegorz Kasdepke debiutował w 1995 roku książką „Miasteczko Misiów”. Autor wielu bajek i opowiadań dla dzieci publikowanych w „Świerszczyku”, „Ciuchci” i „Komiksowie”, scenarzysta programów dla dzieci („Ciuchcia”, „Budzik”, „Podwieczorek u Mini i Maxa”) oraz seriali telewizyjnych. Do najpopularniejszych jego książek należą „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko”, seria o Detektywie Pozytywce, czy „Horror. Skąd się biorą dzieci?”. Jego opowiadania publikowane były w „Świerszczyku”, „Ciuchci”, „Komiksowie” i w „Wesołych literkach”. Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za Kacperiadę (2002 r.), dwukrotnie Nagrody Edukacja XXI za: Co to znaczy (2003 r.) i Bon czy ton (2005 r.). W 2019 roku Kapituła Orderu Uśmiechu dołączyła go do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepkem zorganizowano w ramach projektu „Biblioteka Ludzi z Pasją” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Wkład własny w ramach projektu zabezpieczyła gmina Czarny Bór.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group