Czytających: 4232

Wałbrzych, Nowe Miasto: Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików w Lekkoatletyce za nami

Środa, 3 marca 2010, 13:47
Aktualizacja: 13:55
Ponad 350 zawodników z całego regionu wystąpiło podczas Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików w Lekkoatletyce. Bardzo dobrze podczas zawodów zaprezentowało się kilkoro wałbrzyskich zawodników.

W biegu na 60 metrów przez płotki rewelacyjny czas w gronie 11 zawodniczek uzyskała Ola Okonowska. Startująca dla Górnika Wałbrzych młodziczka przebiegła dystans w czasie 9.56 i zajęła w finałowej rywalizacji pierwszą pozycję. W eliminacjach jednak Okonowska była jeszcze szybsza, uzyskując rezultat 9.41.

Drugi medal zdobyła w biegu na 300 metrów Klaudia Terlikowska. Uległa ona jedynie Aleksandrze Buzała z Osy Zgorzelec. Jej czas to 48.90, zwyciężczyni 48.80.

Podobnie jak Klaudia Terkilowska srebrny krążek podczas mistrzostw zdobyła Roksana Gwaron. Dystans 600 metrów wałbrzyszanka przebiegła w czasie 1:52.4. Gwaron przegrała jedynie o ponad 4 sekundy z Małgorzatą Wójtowicz z Sokoła Lubin.

Dwa kolejne medale zdobyli już chłopcy. Na dystansie 600 metrów Daniel Jura zajął drugą pozycję, a Mateusz Makowski uplasował się na trzecim stopniu podium. Obaj stracili do zwycięzcy Filipa Fonał ze Sprintu Legnica tylko kilka sekund.

Medale otrzymali także zawodnicy skaczący w dal. Ola Okonowska oraz Paweł Krywulko zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach. Dodać należy, że Okonowska przegrała złoto z Karoliną Dul z Dwunastek Jelenia Góra jedynie o 4 centymetry.

Trzecią pozycję udało się wywalczyć zawodnikowi Szafiru Wałbrzych startującemu w skoku wzwyż. Adrian Sośnicki skoczył 1.65 i uległ jedynie Grzegorzowi Matyjewiczowi z Młodzika Bystrzyca Oławska oraz Piotrowi Maczan z Osy Zgorzelec.

W pchnięciu kulą ponownie Ola Okonowska wywalczyła medal. Zajęła ona trzecią pozycję. Srebro przypadło także wałbrzyszance Dominice Irla.