Sobota, 10 czerwca
Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty
Czytających: 4997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Handlarze i konsumenci

Wtorek, 15 marca 2022, 6:31
Aktualizacja: 8:04
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Handlarze i konsumenci
Fot. KMP Wałbrzych
Tylko od czwartkowego popołudnia do poniedziałkowego poranka policjanci z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego zatrzymali kolejne dziewięć osób, które posiadały środki psychotropowe w postaci amfetaminy lub środki odurzające w postaci marihuany.

Do pierwszej interwencji doszło w czwartkowe popołudnie. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach wraz z policjantami z Mieroszowa odwiedzili jedno z boguszowskich mieszkań. To właśnie tam zatrzymali 22-letnią mieszkankę powiatu wałbrzyskiego, która pod szafą w jednym z pomieszczeń ukrywała zawiniątko ze sporą ilością zielonego suszu. Po przebadaniu u technika kryminalistyki okazało się, że jest to marihuana, z której można było wykonać ponad 100 porcji handlowych tych narkotyków. W toku wykonanych dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że kobieta handlowała środkami odurzającymi, dlatego została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, gdzie usłyszała zarzuty. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 10.

Tego samego dnia późnym wieczorem funkcjonariusze zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy odwiedzili jeden z budynków na Sobięcinie. Policjanci ustalili, że 31-latek w jednej z piwnic ukrywa sporą ilość substancji psychotropowych. Mężczyzna został zatrzymany, a biały proszek zabezpieczony. Badanie wykazało, że była to amfetamina, z której można było wykonać blisko 480 porcji handlowych tych narkotyków. I w tym przypadku za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych 31-letniemu wałbrzyszaninowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. I on objęty został dozorem policyjnym.

W czwartkowy wieczór na jednej z ulic Starego Zdroju w ręce policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy wpadł jeszcze 19-latek. Miał on przy sobie środki odurzające w postaci marihuany, za których posiadanie grozi mu teraz trzy lata za kratami więzienia.

W sobotni wieczór natomiast policjanci pierwszego komisariatu udali się do Szczawna-Zdroju, gdzie na jednej z ulic zatrzymali 39-latka, którego podejrzewali o posiadania narkotyków. W jednym z rękawów kurtki mundurowi znaleźli spore ilości marihuany, a następnie podczas przeszukania mieszkania podejrzanego amfetaminę. Łącznie z zabezpieczonych środków odurzających i psychotropowych można było wykonać blisko 400 porcji handlowych tych narkotyków. Teraz mieszaniec Szczawna-Zdroju odpowie również przed sądem. Za kratami więzienia również może spędzić 10 lat.

W tym samym czasie ponownie policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach odwiedzili jedno z mieszkań w Czarnym Borze. Zabezpieczone w tym miejscu narkotyki to marihuana. Do sprawy zatrzymana została 23-latka, której grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci prewencji pierwszego komisariatu ujawnili przy legitymowanym na jednej z ulic na Biały Kamieniu 29-latku środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Ponadto okazało się, że mieszkaniec Kłodzka był poszukiwany przez policjantów z tego powiatu do prowadzonego przez nich postępowania karnego. Możliwa kara to 3 lata pozbawiania dla podejrzanego.

W niedzielny wieczór funkcjonariusze zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy na terenie jednej z posesji na Podgórzu sprawdzili, czy narkotyków nie posiada 44-letni mieszkaniec naszego miasta. Podczas wykonywanych czynności potwierdziło się, że mężczyzna ma przy sobie zawiniątko z amfetaminą. I ten podejrzany może trafić za kraty więzienia na 3 lata.

Chwilę później policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy udali się na Szczawienko, gdzie w jednym z mieszkań zatrzymali 19-latka, który posiadał przy sobie narkotyki w postaci marihuany. Młodociany przestępca stanie przed sądem. I jemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Wczoraj nad ranem funkcjonariusze zespołu wywiadowców Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu kontrolowali jedną z placówek handlowych na Podgórzu. To właśnie tam zauważyli 30-latka, który nie stosował się do zaleceń sanitarnych związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Mężczyzna ukarany został mandatem karnym. Jednak na tym nie skończyły się problemy wałbrzyszanina, gdyż przy nim mundurowi znaleźli dwa zawiniątka z amfetaminą. Teraz sprawa podejrzanego trafi na wokandę. O losie 30-latka również zadecyduje sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
2
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group