Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4365
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Heretyk odszedł z SLD

Czwartek, 2 czerwca 2016, 13:40
Aktualizacja: Piątek, 3 czerwca 2016, 9:09
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Heretyk odszedł z SLD
Fot. PAW
Z dniem 25 maja 2016 roku Szymon Heretyk, jeszcze do niedawna szef wałbrzyskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej, złożył rezygnację z członkostwa w partii.

W styczniu 2012 roku Szymon Heretyk został wybrany na Przewodniczącego Rady Powiatu Wałbrzyskiego SLD.
- Chciałbym, aby SLD był dla mieszkańców regionu oparciem, a nie solą w oku. W swoich działaniach będziemy kierować się wartościami lewicowymi i programem partii. Naszym celem, jak każdej formacji politycznej, jest zdobycie i utrzymanie władzy. Będziemy się starać, by w następnych wyborach nasza reprezentacja we władzach samorządowych była silniejsza i aby mogła dobrze reprezentować interesy wyborców – mówił wówczas Szymon Heretyk.

Niestety, z tych zapowiedzi niewiele wyszło, bowiem w wyborach samorządowych 2014 roku żaden z kandydatów SLD nie dostał się do Rady Miasta Wałbrzycha. Żaden przedstawiciel tej partii nie znalazł się również w Radzie Powiatu Wałbrzyskiego. Sam Szymon Heretyk startował w wyborach na prezydenta miasta i otrzymał poparcie 1001 wałbrzyszan, co wystarczyło do zajęcia 4. miejsca za Romanem Szełemejem, Piotrem Sosińskim, Alicją Rosiak, a przed Beatą Żołnieruk. W kwietniu 2016 roku delegaci SLD zadecydowali, że nowym szefem wałbrzyskich struktur partii będzie Krzysztof Strzelec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group