Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 3534
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kamienna Góra: Heros bije się w czołówce

Wtorek, 28 kwietnia 2009, 9:37
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 listopada 2009, 13:19
Autor: piasek
Kamienna Góra: Heros bije się w czołówce
Pokazowa walka Agnieszki Wieszczek z Radkiem Księżykiem
Fot. Grzegorz Tomaszewski
Bardzo dobrze podczas rozgrywanego w Kamiennej Górze Pucharu Polski seniorek zaprezentowały się zapaśniczki z Czarnego Boru. Reprezentantki Herosa zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Możliwe to było dzięki trzem zdobytym medalom: dwóm złotym i jednemu srebrnemu.

Zawody, które odbyły się w miniony weekend zdominowały reprezentantki Niemiec, które wygrały klasyfikację drużynową, a ponadto zwyciężyły w trzech kategoriach wagowych. Łącznie Niemki zdobyły 9 krążków. Oprócz zapaśniczek zza naszej zachodniej granicy w Pucharze Polski wystartowały również reprezentacje seniorek Grecji i Francji, a także czołowe zawodniczki z naszego kraju.

Bardzo dobrze na tle innych zespołów zaprezentował się Heros Czarny Bór. Jego zapaśniczki zdobyły trzy medale. Julita Omilusik (48 kg), była bezkonkurencyjna w swojej kategorii wagowej. W pierwszych dwóch pojedynkach pokonała kolejno Niemkę Christin Kupfernagel i Sylwię Piwowar z Cementu Gryf Chełm. W finale nasza zapaśniczka zwyciężyła na punkty Annę Łukasiak z AZS AWF Warszawa.

Złoto wywalczyła także Małgorzata Zonenberg (67 kg), która w finale odprawiła z kwitkiem Angelikę Gałązkę z Agrosu Żary. Srebro z kolei przypadło Renacie Omilusik (51 kg), która w walkach eliminacyjnych wygrała z Niemką Nadine Van Berkum i Małgorzatą Świerk z Zagłębia Wałbrzych. Dopiero w finale musiała uznać wyższość Dominiki Osockiej z Agrosu Żar. Warto wspomnieć, że brązowy medal w kat. 44 kg wywalczyła reprezentantka Zagłębia Wałbrzych, Agata Łagoźna.

Dzięki trzem zdobytym krążkom, zapaśniczki Herosa zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Wygrały Niemki przed Cementem Gryfem Chełm. Z powodu kontuzji w PP nie wystartowały Agnieszka Wieszczek i Joanna Kołodziej, a także Ilony Omilusik, która przygotowuje się do olimpiady młodzieży.

Wieszczek stoczyła jednak pokazową walkę z Radkiem Księżykiem, chłopcem, który niedawno przeszedł operację serca. Pieniądze na zabieg pochodziły z licytacji, na którą swój medal olimpijski z Pekinu przekazała właśnie Agnieszka Wieszczek.

Złote medalistki Pucharu Polski seniorek w Kamiennej Górze:
44 kg - Bettina Krupke (Niemcy)
48 kg - Julita Omilusik (Heros)
51 kg - Osocka Dominika (Agros Żary)
55 kg - Bileńska Sylwia (Unia Racibórz)
59 kg- Natascha Ballas (Niemcy)
63 kg - Monika Michalik (Orlęta Trzciel)
67 kg - Zonenberg Małgorzata (Heros)
72 kg - Kopetschek Raphaela (Niemcy)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group