Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2697
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Historia mieszkańców Walimia na festiwalu w Cannes

Sobota, 2 września 2017, 8:22
Autor: red
REGION, Walim: Historia mieszkańców Walimia na festiwalu w Cannes
Fot. UG Walim
Film dokumentalny w reżyserii Mateusza Kudły, pt. “Ludzie z klisz” został zaprezentowany na festiwalu produkcji telewizyjnych w Cannes i walczy o nagrodę Złotego Delfina.

To kolejna sposobność do zdobycia międzynarodowego wyróżnienia. Wcześniej, film zdobył nagrodę Gold Plaque na 53. Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnym w Chicago. Wyróżnienie w Cannes jest już przyznane, nie wiemy jeszcze tylko jaki kolor będzie miała zdobyta statuetka.

Przypomnijmy, że obraz w reż. Mateusza Kudły przedstawia historię odnalezienia 120 klisz fotograficznych. Na strychu w jednym z walimskich mieszkań w starych walizkach znajdowało się pudełko z kliszami fotograficznymi z lat 1947 – 1952. Autorem zdjęć okazał się pierwszy powojenny osadnik Walimia Filip Rozbicki, nieżyjący już organista kościelny. Łukasz Kazek, pasjonat historii Dolnego Śląska, postanowił opublikować klisze w Internecie. Postacie z wykonanych po wojnie fotografii, przypominają sobie okoliczności ich powstania. Uchwycony negatywem świat odżywa, niezwykłe historie ludzi z klisz opisuje prasa, a wspomnienia uwiecznionych przez Filipa Rozbickiego bohaterów fotografii trafiły na deski teatru w spektaklu muzycznym pt. „Polska 120”

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group