Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2753
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Historia życia księżnej Daisy”

Wtorek, 28 maja 2013, 6:27
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: „Historia życia księżnej Daisy”
Fot. użyczone
W Zespole Szkół Techniczno–Budowlanych realizowany jest projekt, wpisujący się w dolnośląskie obchody Roku Księżnej Daisy. Honorowy patronat nad całorocznym przedsięwzięciem objęli: Prezydent Wałbrzycha i Fundacja Księżnej Daisy von Pless.

W ramach tego projektu, 22 maja, odbył się konkurs dla gimnazjalistów, pn. „Historia życia księżnej Daisy”. Do szkoły przy ul. Przywodnej przyjechało 16 uczniów z powiatu wałbrzyskiego.

Konkurs składał się z 2 etapów. W pierwszym - uczestnicy zmagali się z pytaniami testowymi, a po przerwie, w drugim etapie, przystąpili do zaprezentowania samodzielnie wykonanych wcześniej prac. Młodzież była oceniana przez jury, w skład którego wchodziły: Magdalena Woch – wiceprezes Fundacji księżnej Daisy von Pless, Małgorzata Radyńska reprezentująca PWSZ im. A. Silesiusa oraz Elżbieta Kwiatkowska-Wyrwisz – prezes Fundacji Museion.

Organizatorki i jury były zaskoczone różnorodnością tematów i pomysłów, które zainspirowała postać Daisy: podróże księżnej, jej działalność społeczna czy tajemnice słynnego naszyjnika z pereł.

Poziom zaprezentowany przez biorących udział był wyrównany, jednak za najlepsze wystąpienie uznano prezentację Izabeli Walendzik z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Wałbrzychu. II miejsce przypadło w udziale Aleksandrze Adamczak z Publicznego Gimnazjum nr 12, III miejsce zajął Szymon Cybulski (również z PG nr 9).

Opiekunowie wyróżnionych uczniów nie kryli dumy ze swoich podopiecznych, a zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci akcesoriów komputerowych i książek.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group