Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6215
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Hitaxa – Jak działa? Kiedy się go stosuje?

Piątek, 8 kwietnia 2022, 6:38
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Hitaxa – Jak działa? Kiedy się go stosuje?
Fot. użyczone
Częste kichanie, kater i łzawienie nie muszą oznaczać choroby. Bardzo często wskazują one na alergie. Objawy reakcji uczuleniowej mogą być bardzo uporczywe, prowadzić do obniżenia komfortu życia. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po lek przeciwalergiczny typu Hitaxa. Ma to na celu złagodzenie objawów alergicznych i ich wyeliminowanie. Hitaxa jest też w stanie przeciwdziałać wystąpieniu reakcji uczuleniowej, co stanowi ogromną pomoc dla osoby, która nie jest w stanie wyeliminować alergenu ze swojego otoczenia i musi zmagać się z uporczywymi dolegliwościami z tego powodu.

Czym jest Hitaxa?

Hitaxa to lek przepisywany pacjentom, u których występują objawy alergii. Działa on antyalergicznie, może mieć postać roztworu doustnego lub tabletek. Warto wiedzieć, że preparat nie jest wydawany wyłącznie z przepisu lekarza, można go kupić także bez recepty, ale w mniejszej ilości. Produkcją Hitaxy zajmuje się polska firma farmaceutyczna, która działa na rynku już od kilkudziesięciu lat. Za właściwości przeciwalergiczne leku Hitaxa odpowiada zawarta w nim substancja aktywna w postaci desloratadyny. Posiada ona właściwości przeciwhistaminowe, dzięki czemu można liczyć na złagodzenie uporczywych objawów alergii i przeciwdziałanie im. Problemem wielu leków przeznaczonych dla osób borykających się alergią jest to, że oddziałują one na układ nerwowy i uspokajają. Hitaxa przeciwdziała reakcji uczuleniowej ze względu na to, że hamuje wydzielanie histaminy. To właśnie ona przyczynia się do wystąpienia objawów w postaci obrzęku, zmian skórnych, świądu i dolegliwości bólowych.

Można liczyć na złagodzenie kichania, wycieku z nosa, łzawienia, zaczerwienienia oczu, obrzmienia błon śluzowych i ich świądu, pokrzywki. Hitaxa dobrze się wchłania, ale na uzyskanie maksymalnego stężenia substancji czynnej trzeba poczekać. Zajmuje to zwykle około trzech godzin od podania preparatu. Stosowanie Hitaxa może przyczynić się do wystąpienia różnych działań niepożądanych typu senność, zmęczenie, zawroty i bóle głowy, nudności i wymioty, trudności w oddychaniu. Niektórzy pacjenci skarżą się na bóle brzucha, świszczący oddech, tachykardię, świąd, pokrzywkę, obrzęk, kołatanie serca. Zdarzają się także przypadki wstrząsu anafilaktycznego po zażyciu leku Hitaxa, ale są to bardzo rzadkie sytuacje. Dotyczą one przede wszystkim osób, które mają alergie na składniki zawarte w leku.

Źródło: Hitaxa - Medyk Online

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group