Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2069
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Holiday Inn Express w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 27 października 2011, 14:25
Aktualizacja: 14:31
Autor: spawlik
Fot. użyczone
Holiday Inn Express, marka należąca do największej na świecie sieci hotelowej InterContinental Hotels Group, będzie operatorem hotelu budowanego w ramach kompleksu handlowo – usługowo – rozrywkowego pięknej i unikalnej Galerii Victoria w Wałbrzychu.

Budowę hotelu rozpoczęto we wrześniu bieżącego roku, oddanie go do użytku planowane jest na maj 2012 roku. Powierzchnia budowli to 5 400 metrów kwadratowych i 130 pokoi na 5 piętrach

- Jestem bardzo zadowolony, że InterContinental Hotels Group, jedna z największych na świecie sieci hotelowych, postanowiła otworzyć hotel pod marką Holiday Inn Express właśnie w kompleksie Galeria Victoria. Dzięki temu oferta naszego centrum handlowego znacznie się wzbogaci. Jestem też przekonany, że w efekcie będziemy mogli w o wiele większym stopniu zaspokoić potrzeby lokalnego rynku, jak również turystów i osób odwiedzających Wałbrzych w celach biznesowych – powiedział Richard Keen, dyrektor zarządzający Keen Property Partners Retail.

Holiday Inn Express to jedna z najszybciej rozwijających się marek w segmencie hoteli średniej klasy, która kieruje swoją ofertę zarówno do klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Nowy hotel w Wałbrzychu będzie dysponować 130 pokojami rozmieszonymi na 5 piętrach. Będą to pokoje dwuosobowe z oddzielnymi łóżkami lub takie same pokoje z łóżkiem podwójnym. Prawie połowę pokojów będzie można ze sobą łączyć, co pozwoli na wspólne zamieszkanie całym rodzinom.

Goście hotelu będą mogli także korzystać z sali śniadaniowej, baru w hotelowym lobby oraz sali konferencyjnej, która pomieści 90 osób. Będzie ona wyposażona w ruchomą, przesuwaną ścianę, dzięki czemu równolegle organizować będzie można dwie konferencje. Dodatkowo, niewątpliwym atutem hotelu jest bliskość Galerii Victoria, w której mieszczą się liczne sklepy polskich i międzynarodowych marek, restauracje, kino oraz plac zabaw dla dzieci. W rezultacie stworzona zostanie kompleksowa oferta skierowana zarówno do klientów biznesowych, jak i turystów odwiedzających Wałbrzych i jego okolice.

- Niezmiernie cieszymy się, że w Wałbrzychu po raz pierwszy pojawi się marka Holiday Inn Express. Jest to jedno z najszybciej rozwijających się miast w południowo-zachodniej Polsce, którego potencjał z pewnością będzie sprzyjać rozwojowi firm lokalnych oraz międzynarodowych. Czynnik ten, a także bliskość kompleksu handlowo – usługowo - rozrywkowego Galeria Victoria, doskonale wpisują się w koncepcję hotelu Holiday Inn Express, międzynarodowej marki hoteli o nowoczesnych projektach architektonicznych. Jestem pewien, że kompleksowa oferta stworzona przez centrum handlowe oraz nowy hotel będzie bardzo atrakcyjna dla wszystkich odwiedzających Wałbrzych – powiedział David Nath, dyrektor generalny Key Hotels Group.

Źródło: Questia Sp. z o.o. sp.k.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group