Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1621
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Hołownia chwali Wałbrzych

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 21 sierpnia 2020, 9:20
Aktualizacja: Niedziela, 23 sierpnia 2020, 7:45
Autor: PAW
Fot. Wałbrzych Moje MIasto
Przy okazji podjęcia decyzji o wprowadzeniu w życie uchwały Rady Miejskiej Wałbrzycha STOP Plastik, głos zabrał przebywający w naszym mieście były kandydat na Prezydenta RP Szymon Hołownia.

- Sprawa ekologii jest ważna dla mnie i dla Wałbrzycha. To problem ogólnopolski. Lutowa uchwała i ta sierpniowa to przykład dla innych samorządów - mówi Szymon Hołownia. - Konsekwentnie realizujecie cele bez doraźnego interesu. Na świecie zmienia się wszystko. Niezwykle ważne, byśmy my działający w sferze publicznej pamiętali, że rozwój to co innego niż postęp. Powinniśmy mieć świadomość, że jesteśmy sztafetą pokoleń. Plastik to dobrodziejstwo. Został wynaleziony, by ułatwić ludziom życie, ale jego największa zaleta to też jego największe przekleństwo. Jest niezwykle trwały.

Szymon Hołownia dlatego apelował do wszystkich, by unikali z nadmiernego korzystania z plastikowych materiałów.
- Wałbrzych podjął temat i zachęca do zmiany świadomości z kadencyjnej na pokoleniową - kontynuuje Hołownia. - To co robicie to inwestycja. Dzięki ograniczeniu ilości plastiku zmniejszą się koszty ochrony zdrowia za jakiś czas. Należy podejmować każdy możliwy krok, by zmieniać ludzkie nawyki. Być może tę uchwałę nadzór znów wam zakwestionuje, ale wtedy podejmijcie trzecią i kolejne, by zmieniać świadomość. Zielony Wałbrzych może być wzorem w tym zakresie dla całej Polski.

Zdaniem Szymona Hołowni, z plastiku należy korzystać rozumnie i zastępować go materiałami z innych tworzyw. Nasze pokolenie powinno zacząć o tym poważnie myśleć, bo sytuacja robi się trudna w tym zakresie.
- Razem możemy zmieniać mentalność ludzi - twierdzi Hołownia. - Zachęcam do kontaktu z lokalnym biznesem, by oni mogli pokazać się, że są ekologiczni. Wyrażam głęboki szacunek za odwagę i to inspiracja dla wielu samorządów. Kibicuję temu projektowi. Wałbrzych chce być częścią tej zmiany i idzie stąd świadomość na cały świat. Jestem w trasie po Polsce, ale wszędzie będę mówił o Wałbrzychu, gdzie dzieją się dobre rzeczy.

Twoja reakcja na artykuł?

18
42%
Cieszy
9
21%
Hahaha
2
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
5%
Złości
11
26%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz

~Ugle 21-08-2020 9:45
Nie tylko on sobie chwali, w niedziele rozmawialiśmy z grupką Gdańszczan którzy sobie przyjechali w góry Sowie i wpadli przypadkowo do Wałbrzycha. 30 latek chciał zobaczyć babci kamienice i miejsce w Wałbrzychu gdzie urodziła jego matkę. Młody człowiek nigdy tutaj nie mieszkał, jego znajomi też nie. Byli zachwyceni miastem, położeniem i zabytkami ! Czytał jedynie o mieście, że jest straszne, ale gdy zobaczył zmienił zdanie, bardzo mu się podobało.
~szełemej musi odejść 21-08-2020 10:02
do: ~Ugle (9:45)
Miał szczęście. Przyjechał w czasie kiedy "Czajka" trzaskowskiego siała postrach fejaliami wokół Zatoki Gdańskiej i Wisłoujścia . Babci kamienicy już nie ma bo ją kazał szełemej zrównać z ziemią. Przypadkowo mogli też wpaść dosłownie do niezabezpieczonych studzienek kanalizacyjnych. Zabytków nie ma bo 2 zajezdnie zaorał włodarz. Ostała się tylko stara złomiarnia. Powinni iść do Mobruku powdychać "aerozolem pary wodnej" . Zobaczyć w Pełcznicy narybek zmutowany.
~LOL 21-08-2020 10:17
do: ~szełemej musi odejść (10:02)
Lekarstwa już nie działają? :-) Wałbrzych to bardzo przyjemne miasto na aktywną emeryturę. Do tego z każdym rokiem ma coraz mniej mieszkańców, więc automatycznie rośnie komfort życia. Nie ma wielu turystów i związanego z nimi sezonowego zamieszania. Każdy dzień wygląda tak samo i na kilka lat do przodu wiadomo, że nic się nie wydarzy poza festynem na Piaskowej i promocją w dyskoncie. To jest taka nasza mała stabilizacja i w dojrzałym wieku ma to swoje plusy.
~szełemej musi odejść 21-08-2020 11:00
do: ~LOL (10:17)
Niektórym taki styl hołowni i szełemeja lanie " miodu na serce" zasłania realną rzeczywistość. Ponoć nie przesadza się starych drzew . Starsi oswoili się już z ciągłym piep*rzeniem i hołowni i szełemeja. Raz na dwa lata sanatorium to odskocznia i zmiana klimatu.A emerytura lub rencina mała i nijak poszaleć nie można. Szczęść Boże Wałbrzyszanom bo szełemej wam nie pomoże. Zawsze może zrobić wytwórnię plastikowych trumien. Trwałe to i robactwo się nie ima.
~ 21-08-2020 17:48
do: ~szełemej musi odejść (10:02)
Jak cCi się nie podoba to sobie wyjedz Ty PiS-owcu,!!
~marcin 21-08-2020 14:12
do: ~Ugle (9:45)
tys nie widział schludnego miasta człowieku
~szełemej musi odejść 21-08-2020 9:54
Wałbrzych ma w plastiku hołownię
~szełemej musi odejść 21-08-2020 10:16
Hołownia zna się na plastiku tyle co świ"nia na gwiazdach. Plastik jest tworzywem . Kiedy wreszcie dotrze do tych pustych łbów, że to nie mieszkańcy wytwarzają wszechobecne tworzywa sztuczne a producenci i sprzedawcy zdani na taką technologię. Wystarczy w skali kraju nakazać bezwzględny odbiór tworzyw i opakowań szklanych przez wytwórców a problem sam się rozwiąże. Dziesiątki lat temu premier W.Brytanii zezwoliła na pobór wody z Tamizy za zakładem. A wyrzut ścieków przed zakładem . Problem się sam rozwiązał bo zakłady musiały budować same oczyszczalnie. A u nas hołownie i szełemeje rozwiązują kwestie od du*py strony.
~ja 21-08-2020 18:12
do: ~szełemej musi odejść (10:16)
Dziwię się, że nie startowałeś w wyborach na prezydenta kraju,a w najgorszym razie miasta. Z twoją wiedzą,doświadczeniem,kulturą osobistą wygrałbyś w przedbiegach.Nie myślałeś o tym?Wyjechałbyś z Wałbrzycha( bo Wałbrzych dla ciebie to za małe wyzwanie,powinieneś brać pod uwagę Warszawę),a my żylibyśmy tu bez ciebie za to z wybranym przez nas Prezydentem Szełemejem.
~szełemej musi odejść 21-08-2020 19:45
do: ~ja (18:12)
I tak przy szełemeju doczołgamy się do miana najbardziej zadłużonej gminy w Polsce. A każda władza prędzej czy później odejdzie bez konsekwencji . Nikt przecież nie odpowiada za wydane bez umiaru publiczne pieniądze i zadłużenie ponad zwykłą przyzwoitość.
~ja 21-08-2020 19:52
do: ~szełemej musi odejść (19:45)
Chyba jednak wydał na konkretne przedsięwzięcia, a nie jak Szumowski,Cieszyński i Suski.Grube setki milionów publicznych pieniędzy nie ma i nie ma również rzeczy, na które ponoć miały być przeznaczone.Ale oni są fajni bo z PISU?
~szełemej musi odejść 21-08-2020 20:10
do: ~ja (19:52)
Nikt nie jest "fajny" jak trwoni publiczny pieniądz . Postrzegam to jako zło . Gdyby swoje pieniądze wydawali to obracali by złotówkę na obie strony.
~ja 21-08-2020 22:21
do: ~szełemej musi odejść (20:10)
Dokładnie.Ale Prezydent robi to dla miasta.Musisz przyznać,że bardzo się zmieniło.A cóż ty masz za zarzut,że pracuje na 2 etatach.No i co z tego?Nie on jeden i pracuje uczciwie więc niech to robi jak chce.Zresztą ludzie są mu za to wdzięczni bo jest bardzo dobrym kardiologiem.Ojciec narodu lekką ręką pozbawił 20% wysokości pensji,więc zarobki prezydentów miast są nieimponujące ,polityków też pozbawił i za co? Za nagrody swoich ministrów ,musiał coś zrobić i zrobił.To było chore.Niedźwiedź narozrabiał,a zającowi uszy wyrwali.
~szełemej musi odejść 22-08-2020 8:15
do: ~ja (22:21)
Proszę zauważyć, że za pożyczone za lichwiarskie procenty można wybrukować np. Plac Magistracki, kupić od banków i instytucji kilka budynków. I to po to żeby w dobie komputeryzacji zwiększyć zatrudnienie -jak zauważam- dla " swoich". Odkopać kilka kwartałów ulic w różnym newralgicznym miejscu Wałbrzycha dając przekaz , że "coś robię". Przecież P.Kruczkowski za swojej prezydentury oddał wyremontowanych w kilometrach więcej ulic. Pożyczone pieniądze trzeba oddać a przychód mizerny. Stąd mydlenie oczu i parcie na szkło dla poprawy wizerunku. A co do wielu etatów . Jest napisane, że :" nikt nie może dwom panom służyć" . Albo się jest prezydentem albo lekarzem na etacie. Jako prezydent w złych czasach nie dopełnia spraw miasta przebywając ..no właśnie gdzie? Jeśli wpisuje się na męża opatrznościowego aglomeracji.
~Ciekawe,ciekawe. 21-08-2020 10:35
Ciekawe,ciekawe.Mówi do plstikowego mikrofonu żeby nie używać plastiku.No gratuluję hipokryzji.Dodam że mianem hipokryzji określa się zachowanie oraz sposób myślenia, które polegają na niejednoznacznym podejściu do ogólnie przyjętych zasad oraz moralności. Mówi się wręcz o fałszywej moralności czy udawanej przyjaźni i serdeczności. Hipokryzja to też krytykowanie, pouczanie innych za coś, co samemu się praktykuje. W słowniku wyrazów bliskoznacznych, czyli o podobnym znaczeniu, przy hipokryzji znajdziemy słowa takie jak: zakłamanie, fałsz, nieszczerość, obłuda, przebiegłość, dwulicowość czy chytrość.
~Janeczek 21-08-2020 13:22
do: ~Ciekawe,ciekawe. (10:35)
Wiecz co to jest produkt jednorazowy, czy nie? Telewizory, radia, kołpaki samochodowe etc, są z plastiku tylko, że nie są jednorazowe. Czy dla PiSiorow to takie trudne. Można posiadać wykształcenie podstawowe, jednak jakieś granice są ludzkiej głupoty.
~Ksiegowy 21-08-2020 21:55
do: ~Janeczek (13:22)
Maseczki sa jednorazowe i zasmiecaja srodowisko.
~ 21-08-2020 10:48
,,szełemej musi odejść,, czy ktoś tobie napisał że jesteś monotematyczny i musisz zmienić lekarza
~Trybik 21-08-2020 10:54
do: ~ (10:48)
Nie. I w dodatku ma rację w 50%, bo Szelemeja dawno nie powinno być na co najmniej 2 stołkach w Wałbrzychu.
~szełemej musi odejść 21-08-2020 11:06
do: ~ (10:48)
Przykład idzie z góry. szełemej ciągle o plastiku, pszczółkach na Rusinowie, wylanym asfalcie. Nic o oświetleniu ulic, koszeniu trawników, parkingach. O pożyczkach lombardowych, które zaciąga. Przetargach. Zastawieniu lokali . Złodziejstwie w JO UM
~Hugo 21-08-2020 13:25
do: ~szełemej musi odejść (11:06)
Jakim pr...em trzeba być by nazwę dzielnicy napisać z dużej a nazwisko z małej litery? Wybory już się skończyły a ty dalej ujadasz w imieniu lokalnych działaczy PIS-u. A może nazywasz się Langer?
~szełemej musi odejść 21-08-2020 14:11
do: ~Hugo (13:25)
Każdy ma to na co zasłużył szełemej też
~ponury troll 21-08-2020 13:11
do: ~ (10:48)
Pisałem to wielokrotnie. Myślę , że ojciec przetrzymywał go tydzień w prezerwatywie za oknem na mrozie. Objawem tego jest fobia dot. osoby Szełemeja..
~ojej 21-08-2020 16:46
do: ~ponury troll (13:11)
Ty za to jesteś typowym wałbrzyskim patolem. Wyborca PO. Twój komentarz mówi że określenie d.e.b.i.l jest na ciebie za słabe.
~olo 21-08-2020 10:53
Co taki hu...ia ma powiedzieć jak go zaprosili i goszczą a on namaszczony jest przez Tuska ludzi , mówi tak by zrobić dobre wrażenie ,a co do plastiku to od producentów i handlowców by wracać np do napojów do szkła i papieru itp
~Trybik 21-08-2020 10:53
A kim jest ta Hołownia,żeby zabierać głos? Nikim. "Wałbrzych podjął temat" -pomijając brak poprawnej polszczyzny w tym stwierdzeniu, to nie Wałbrzych(czyli mieszkańcy) lecz zadecydował jednoosobowo Szełemej.A to znacząca różnica.
~marcin 21-08-2020 11:55
A nie rozpłakał sie przy okazji ??
~szełemej musi odejść 21-08-2020 12:08
do: ~marcin (11:55)
Żona nie kazała
~ 22-08-2020 17:35
do: ~szełemej musi odejść (12:08)
Jego żona ma większe jaja niż Pilchowski i ty razem wzięci
~szełemej musi odejść 22-08-2020 20:07
do: ~ (17:35)
Czyli hołownia ciepły?
~roś 21-08-2020 12:30
Rozczulające jest to chore biadolenie pisowców.
~ojej 21-08-2020 16:48
do: ~roś (12:30)
Zacząłeś szczekać? Trauma po przegranych wyborach minęła?:)
~Jarek 21-08-2020 18:36
do: ~roś (12:30)
A Ty co właśnie robisz? Ja wiem. Ty płaczesz
~Ksiegowy 21-08-2020 12:33
A co tu kogo obchodza pochwaly jakiegos Holowni? Nakarmimy sie nimi czy co?
~Trybik 21-08-2020 13:01
do: ~Ksiegowy (12:33)
To idzie w lemingowe neurony, które aktywizują ich do braw Szelemejowi i aktywizują też różne Lole i inne ratuszowej trolle.
~v7 21-08-2020 13:24
Niedługo przyjedzie Szewach Weiss i ogłosi upadek miasta, przyjechał na dzień dobry, przypadek haha na koniec nie będzie musiał wpadać, ważne że goi wpada do studzienki. Słuchajcie dalej tych bredni w stylu Grety, segregujcie śmieci, niech zarabia Alba, po co nam polska firma, przecież my bogaci, walczcie z plastikiem, bo to eko, a co jakiś czas liberałowie POdpalą Mo- Bruk. Miasto wisi 70mln za Aqua i 50 za wodę, Aqua pójdzie do kumpli z InWalbrzych, a woda będzie z kopalń w której jest niemiecka chemia Podnosimy czynsze i opłaty, woda droższa niż ma Wrocław, odpady podobnie, czekamy na podwyżki biletów i parkingów, w zamian można posiedzieć na metalowej ławce w miejscach, gdzie pies z kulawą nogą nie usiądzie, mamy muzeum porcelany i kopalni, zysk - 10mln rocznie, kto zarabia na mieście, aaaa Szkło Kontaktowe i Newsweek, a gdzie sport, a na co tobie sport, raz w roku zrobimy bieg i wszyscy się cieszą. A teraz drogie dzieci, jedźcie na basen do Strzegomia lub Jawora, a dla biedoty mamy leżaki na Złomiarni, co nie podoba się, a relację w TVN widział, jakie widoki haha
~v7 21-08-2020 21:42
do: ~v7 (13:24)
Minusy od komunistów i klakierów za stanowiska, gdyby takiego gospodarza mieć na podwórku to zd...sz z głodu, ale przecież zapalił latarnie.
~Wałbrzych 21-08-2020 16:12
Kim jest Hołownia???
~Ksiegowy 21-08-2020 17:48
do: ~Wałbrzych (16:12)
To taka nowa marionetka Starych Kiejkutow wystrugana aby zastapic PO ktore sie skonczylo, bo sie polapano ze chamowa w wykonaniu PO i lewactwa typu lgbt czy podpalanie kosciolow zaczyna brzydzic nawet lemingi.Holownia proboje po prostu przewerbowac naszego kardiologa i jego dwor.
~Jerzy Jacek Pilchowski 21-08-2020 21:54
do: ~Wałbrzych (16:12)
Nowe wcielenie (razem wziętych) Palikota, Petru, Kukiza i Korwina. Upraszczając, człowiek wierzący - wierzy w świętą trójcę: Urban, Michnik i Smolar.
użytkownik facebook 21-08-2020 21:58
A realia?
~Ksiegowy 22-08-2020 18:58
do: użytkownik facebook (21:58)
Realia sa takie ze polowa Walbrzycha pracuje w Niemczech i wraca do zon na weekend oplacic to co trzeba.Taka to demokracja ktorej nie zycze Bialorusinom bo dobrze im zycze.
~Aha 23-08-2020 10:14
do: ~Ksiegowy (18:58)
Widać księgowy żeś De... Bil i czuje ze od Korwina jesteś, takie wypowiedzi tylko od nich można usłyszeć.
~ 31-08-2020 6:40
Przykre ale bolszewicy i szkodniki robiacy pod siebie niszcza nasza Ojczyzne. Kolaboranci POKOmunistyczne odpady w Walbrzychu siegneli dna.Czuc Was,,,,,,, Fuj.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group