Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 3968
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Hołownia chwali Wałbrzych

Piątek, 21 sierpnia 2020, 9:20
Aktualizacja: Niedziela, 23 sierpnia 2020, 7:45
Autor: PAW
Wałbrzych: Hołownia chwali Wałbrzych
Fot. Wałbrzych Moje MIasto
Przy okazji podjęcia decyzji o wprowadzeniu w życie uchwały Rady Miejskiej Wałbrzycha STOP Plastik, głos zabrał przebywający w naszym mieście były kandydat na Prezydenta RP Szymon Hołownia.

- Sprawa ekologii jest ważna dla mnie i dla Wałbrzycha. To problem ogólnopolski. Lutowa uchwała i ta sierpniowa to przykład dla innych samorządów - mówi Szymon Hołownia. - Konsekwentnie realizujecie cele bez doraźnego interesu. Na świecie zmienia się wszystko. Niezwykle ważne, byśmy my działający w sferze publicznej pamiętali, że rozwój to co innego niż postęp. Powinniśmy mieć świadomość, że jesteśmy sztafetą pokoleń. Plastik to dobrodziejstwo. Został wynaleziony, by ułatwić ludziom życie, ale jego największa zaleta to też jego największe przekleństwo. Jest niezwykle trwały.

Szymon Hołownia dlatego apelował do wszystkich, by unikali z nadmiernego korzystania z plastikowych materiałów.
- Wałbrzych podjął temat i zachęca do zmiany świadomości z kadencyjnej na pokoleniową - kontynuuje Hołownia. - To co robicie to inwestycja. Dzięki ograniczeniu ilości plastiku zmniejszą się koszty ochrony zdrowia za jakiś czas. Należy podejmować każdy możliwy krok, by zmieniać ludzkie nawyki. Być może tę uchwałę nadzór znów wam zakwestionuje, ale wtedy podejmijcie trzecią i kolejne, by zmieniać świadomość. Zielony Wałbrzych może być wzorem w tym zakresie dla całej Polski.

Zdaniem Szymona Hołowni, z plastiku należy korzystać rozumnie i zastępować go materiałami z innych tworzyw. Nasze pokolenie powinno zacząć o tym poważnie myśleć, bo sytuacja robi się trudna w tym zakresie.
- Razem możemy zmieniać mentalność ludzi - twierdzi Hołownia. - Zachęcam do kontaktu z lokalnym biznesem, by oni mogli pokazać się, że są ekologiczni. Wyrażam głęboki szacunek za odwagę i to inspiracja dla wielu samorządów. Kibicuję temu projektowi. Wałbrzych chce być częścią tej zmiany i idzie stąd świadomość na cały świat. Jestem w trasie po Polsce, ale wszędzie będę mówił o Wałbrzychu, gdzie dzieją się dobre rzeczy.

Twoja reakcja na artykuł?

18
42%
Cieszy
9
21%
Hahaha
2
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
5%
Złości
11
26%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group