Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4368
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Hrabianka dla schroniska

Piątek, 17 kwietnia 2020, 8:37
Aktualizacja: Sobota, 18 kwietnia 2020, 9:03
Autor: JAZ
Wałbrzych: Hrabianka dla schroniska
Fot. użyczone
18 marca w wałbrzyskim schronisku dla zwierząt pojawił się komunikat informujący, że w związku z rozszerzającą się pandemią koronawirusa, do odwołania całkowicie zawieszono odwiedziny i spacery jego podopiecznych.

- Nasza jednostka jest całkowicie zamknięta, a wszystkie zwierzęta są codziennie doglądane, karmione i leczone przez pracowników. Do odwołania żadne psy nie będą wydawane na spacery. Osoby zainteresowane adopcją zwierząt lub chcące załatwić inną sprawę, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy i umówienie tą drogą potrzebnych szczegółów. Prosimy o zrozumienie i dostosowanie się zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu! – tłumaczyli swoje postępowanie opiekunowie zwierząt.

Nie zmieniało to jednak faktu, że podopiecznym schroniska potrzebna będzie pomoc przede wszystkim materialna. Przed epidemią, duża część pożywienia, jakie zwierzęta otrzymywały, pochodziła z darów. Organizowano akcje, jak choćby „Megapaka dla zwierzaka”, pokarm zbierali uczniowie w szkołach. Tym razem tego typu zachowanie jest bardzo utrudnione, jeśli nie niemożliwe. Na szczęście ludzie dobrej woli, przyjaciele czworonogów, pamiętają o nieszczęśnikach. W dalszym ciągu pomagają. Ostatnio dużą ilość pokarmu przekazała hrabianka Felicitas von Hochberg.
- Pomimo panującej na Świecie pandemii koronawirusa, wiele osób nadal pamięta o zwierzętach w potrzebie i wspiera nas różnymi darami! Tym razem serdecznie dziękujemy hrabiance Felicitas von Hochberg, która zorganizowała zbiórkę na rzecz naszych podopiecznych i przekazała nam duży zapas karmy suchej, specjalistycznej karmy mokrej, obroży, smyczy, ręczników i zabawek. Otrzymaliśmy także wiele preparatów przeciwko pchłom i kleszczom, co jest obecnie szczególnie potrzebne, gdyż sezon na te pasożyty już trwa. Dziękujemy hrabiance Felicitas von Hochberg za pamięć i okazaną nam pomoc! – piszą na swoim profilu społecznościowym opiekunowie wałbrzyskiego schroniska.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group