Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 1712
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

I Festiwal Piosenki Polsko–Czeskiej

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Niedziela, 14 marca 2010, 11:40
Aktualizacja: 11:42
Autor: PAW
Fot. CK w Czarnym Borze
W Czarnym Borze odbył się I Festiwal Piosenki Polsko–Czeskiej. Nie brakowało emocji. Jurorzy uznali, że na zwycięstwo zasłużyli goście z Republiki Czeskiej.

Festiwal odbył się w ramach projektu „Poznajmy się”, który to projekt jest realizowany w porozumieniu z partnerską Gminą Nechanice z Republiki Czeskiej.

Festiwal miał wysoką rangę. Z Czech przyjechali starosta Jiri Pechar, jego zastępczyni Hana Jarosova, sekretarz Vladimir Studeny oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Nechanicach. Dzieci zgodnie z regulaminem festiwalu musiały zaśpiewać co najmniej jedną piosenkę w języku swojego sąsiada.

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Nechanicach za wykonanie piosenki „Szła dzieweczka do laseczka”. Wykonanie było perfekcyjne. Dzieci otrzymały dyplomy, puchary i upominki. Po obiedzie został rozegrany mecz piłki nożnej drużyn mieszanych Nechanice kontra Czarny Bór. Była szansa na rewanż z poprzedniego roku, kiedy Czarny Bór uległ 0-3. Tym razem długo utrzymywał się remis 2-2, ale cały czas niewielką przewagę mieli goście z Czech. Końcowy wynik to 3-5 dla Nechanic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group