Czytających: 4159

Wałbrzych, OSiR: I liga: Końcówka nie dla Górnika. Siarka wygrywa

Środa, 20 stycznia 2010, 21:43
Aktualizacja: Czwartek, 21 stycznia 2010, 11:30
Nie udało się pokonać trzeciej ekipy I ligi. Koszykarski Górnik Wałbrzych przegrał, po przeciętnym meczu, z aspirującą do gry w ekstraklasie Siarką Tarnobrzeg 67:78.

Początek pojedynku to wyrównana gra obu zespołów. W 3 minucie było 3:3, a pięć minut później 13:13. W końcówce tej części meczu lepsi okazali się wałbrzyszanie, którzy wygrali 20:18. Wszystko dzięki celnemu rzutowi zza linii 6 metrów 25 centymetrów Krzysztofa Jakóbczyka.

W drugiej odsłonie dużo lepiej na parkiecie radzili sobie tarnobrzeżanie, którzy między 13, a 19 minutą spotkania nie dali sobie rzucić, ani jednego kosza, sami zdobywając 12 oczek. Ostatecznie dzięki dwóm trójkom Mariusza Matczaka w końcówce drugiej kwarty, biało-niebiescy schodzili na dłuższa przerwę ze stratą 9 punktów, przy stanie 31:40.

Po zmianie stron do gry wzięli się podopieczni Arkadiusza Chlebdy. Między 26, a 30 minutą górnicy zdobyli 11 punktów, przy jedynym trafieniu z rzutu wolnego gości i wrócili do gry, przegrywając jedynie dwoma punktami.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się dla wałbrzyszan rewelacyjnie. Dwa rzuty osobiste trafił Jakóbczyk i na tablicy wyników widniał remis po 50. Niestety wtedy zaczęła się słabsza gra w wykonaniu biało-niebieskich. Baran i Krupa trafili kolejno z dystansu, a dodatkowo dwóch kluczowych zawodników naszego zespołu (Sterenga, który zagrał chyba najsłabsze zawody w tym sezonie i Buczyniak) musiało opuścić parkiet za pięć przewinień. Siarka odskoczyła na 10 punktów, ale to nie było jeszcze ostatnie słowo graczy Górnika.

Trzy celne trójki Wróbla, Józefowicza i Matczaka pozwoliły górnikom zmniejszyć stratę do czterech oczek. Niestety w kolejnej nieprzemyślanej akcji, Matczak ponownie chciał trafić zza linii 6 metrów 25 centymetrów i nie trafił. Po dwóch z rzędu celnych rzutach z półdystansu gości, zwycięzca tego pojedynku był już znany. W końcówce wałbrzyszan trafieniem z dystansu dobił jeszcze Krupa i pojedynek zakończył się wygraną Siarki 78:67.

Górnik Wałbrzych - Siarka Tarnobrzeg 67:78 (20:18, 11:22, 17:10, 19:28)
Górnik: Buczyniak 15 (3x3), Józefowicz 13 (3x3), Jakóbczyk 13 (1x3), Matczak 11 (3x3), Wróbel 7 (1x3), Grzywa 4, Stochmiałek 2, Sterenga 2, Pieloch 0
Siarka: Miś 22, Barycz 18, Baran 15 (2x3), Krupa 9 (3x3), Czerwonka 6, Pisarczyk 4, Szpyrka 4, Woźniak 0