Wałbrzych: I liga koszykówki mężczyzn: Zagrali jak z nut

Czwartek, 24 stycznia 2019, 11:50
Aktualizacja: Piątek, 25 stycznia 2019, 8:48
Autor: JAZ
To był mecz, na który kibice Górnika Trans.eu Wałbrzych czekali bardzo długo.

Od samego początku to wałbrzyszanie dyktowali warunki na boisku. Świetna postawa Piotra Niedźwiedzkiego od pierwszych minut meczu dała szybkie prowadzenie. Do tego swoje punkty sukcesywnie dorzucali Kruszczyński i Małecki. Doskonała gra w obronie i całkiem przyzwoita pod koszem rywali dała Górnikowi serię 9:0 w ciągu jedynie dwóch minut. Kolejne również toczyły się pod dyktando podopiecznych trenera Marcina Radomskiego. Przy stanie 17:2 hala Aqua-Zdrój odleciała niczym katowicki Spodek. Ostatecznie pierwsze 10 minut gry skończyło się wysokim prowadzeniem gospodarzy 26:13. W drugiej kwarcie Górnicy grali swoje. Niby nieporadnie, niby od niechcenia, ale wyjątkowo skutecznie i na dużym spokoju. Gospodarze grali jak z nut, sukcesywnie powiększając swoją przewagę. Do przerwy biało-niebiescy prowadzili aż 47:22.

Ostatnio po przerwie Górnikowi szło różnie. Lepiej, gorzej, często w kratkę. Nie tym razem. Tym razem wszystko szło od początku do końca wręcz idealnie. Swoje trzy grosze do sukcesu dorzucili Bartosz Kłyż i Łukasz Makarczyk. Rezerwowi utrzymywali wysokie tempo, dobijając rywala. Doskonała gra wałbrzyskiej nawałnicy sprawiła, że rywale z Wrocławia zostali wręcz zmiażdżeni. Radość po końcowej syrenie była zrozumiała.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - WKK Wrocław 82:51 (26:13, 21:9, 22:12, 13:17)

Górnik Trans.eu: Kruszczyński 20 (4x3), Niedźwiedzki 20, Ratajczak 12 (2), Wróbel 11 (2), Małecki 9 (2), Glapiński 3 (1), Spała 3, Der 2, Durski 2, Krzywdziński, Kłyż, Makarczuk.