Czytających: 5258

Wałbrzych: I liga siatkówki: Victoria na odpowiednich torach

Czwartek, 16 października 2014, 12:44
Aktualizacja: 12:45
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych pokazali się z dobrej strony i pewnie 3–0 pokonali Pekpol Ostrołęka.

Pierwszy set nie zaczął się zbyt pomyślnie dla podopiecznych Krzysztofa Janczaka. To goście lepiej weszli w to spotkanie i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8-6. Jednak w kolejnych akcjach nasza gra zaczęła wyglądać lepiej i dzięki skuteczności Kaczmarka wałbrzyszanie wyszli na prowadzenie 15-13. Zespół gości jednak nie oddał pola bez walki i już do końca partii toczyła się zacięta i wyrównana gra. W tej końcówce więcej zimnej krwi zachowali miejscowi, którzy wygrali 28-26.

Druga partia zaczęła się od gry punkt za punt. Żadna z ekip nie potrafiła zbudować kilkupunktowej przewagi. Za to przy stanie 8-7 dla wałbrzyszan, pięć punktów z rzędu nasi zdobyli przy zagrywce Olszewskiego i zrobiło się 13-7. Później siatkarze Victorii kontynuowali świetną grę, a zespół z Ostrołęki był kompletnie rozbity i to odbiło się na wyniku. Seta wygrała Victoria do 13.

Trzeci set również przebiegał pod dyktando naszych chłopców. Już na pierwszej przerwie technicznej było 8-4. Z każdą kolejną akcją przewaga wałbrzyszan rosła. Najpierw wynosiła 7 punktów (14-7), a za chwilę 11 (24-13). Partię wygraliśmy do 15, a cały mecz, z wyjątkiem pierwszego wyrównanego seta, bardzo gładko 3-0.

Victoria PWSZ Wałbrzych – Pekpol Ostrołęka 3-0 (28-26, 25-13, 25-15)