Czytających: 5235

Wałbrzych, OSiR: I liga: Zastal lepszy od Górnika

Sobota, 5 grudnia 2009, 20:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 grudnia 2009, 16:08
Koszykarski Górnik Wałbrzych przegrał kolejne spotkanie. Tym razem biało–niebiescy we własnej hali ulegli Zastalowi Zielona Góra 75:87 i wciąż zamykają tabelę I ligi.

Podopieczni Grzegorza Chodkiewicza oraz Arkadiusza Chlebdy rozpoczęli sobotnie spotkanie bez borykających się z problemami zdrowotnymi Mateusza Bierwagena i Krzysztofa Jakóbczyka. Pomimo to wałbrzyszanie przez pierwsze 10 minut grali z Zasatalem, jak równy z równym. Na początku drugiej kwarty biało-niebiescy po trójce Marcina Sterengi prowadzili nawet 27:25, ale prawdziwe problemy pojawiły się, kiedy na parkiet wyszli rezerwowi Górnika. Zielonogórzanie w 14 minucie odskoczyli naszej ekipie na 6 oczek. Po kilku ładnych akcjach Marcina Chodkiewicza oraz Mateusza Jarmakowicza Zastal wygrywał już 12 punktami, 50:38.

Niestety brak szerokiej ławki rezerwowych oraz zmęczenie dawały o sobie znać z każdą kolejną minutą. Pomimo, iż Marcin Sterenga grał na maksymalnych obrotach, bez wsparcia kolegów z zespołu nie mógł nic zrobić. Na kilka chwil przed trzecią kwartą goście prowadzili nawet 20 punktami. Ostatecznie tą część gry wałbrzyszanie zakończyli ze stratą 15 oczek. W czwartej kwarcie nic się nie zmieniło. Biało-niebiescy grali słabo, a zielonogórzanie dotrzymywali im kroku, nie trafiając z czystych pozycji. Po 40 minutach meczu Zastal pokonał Górnika 87:75 i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Wałbrzyszanie niestety wciąż są głównym pretendentem do spadku z I ligi.

Górnik Wałbrzych - Zastal Zielona Góra 75:87 (22:23, 16:27, 17:20, 20:17)
Górnik: Sterenga 17 (1x3), Matczak 15 (1x3), Buczyniak 12, Józefowicz 12 (2x3), Stochmiałek 10 (1x3), Grzywa 6, Pieloch 3, Ratajczak 0
Zastal: M. Chodkiewicz 20 (2x3), Jarmakowicz 17 (1x3), Kukiełka 12 (2x3), Rajewicz 11, Flieger 10, Kus 6, Busz 5 (1x3), Kalinowski 3 (1x3), Wilczek 2, A. Chodkiewicz 1, Matczak 0