Piątek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 2819
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/KRAJ: I stanie się ciemność

Sobota, 26 marca 2011, 18:33
Aktualizacja: 18:34
Autor: KO
Wałbrzych/KRAJ: I stanie się ciemność
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Marzeniem działaczy organizacji ekologicznej WWF jest, aby o godz. 20.30 dziś mrok okrył cały glob. Dziś „Godzina dla Ziemi”, co oznacza, że na sześćdziesiąt minut setki milionów osób i instytucji na całym świecie zgaszą światła, z Wałbrzycha jednak żadna instytucja oficjalnie się do akcji nie włączyła.

W gaszeniu świateł podczas „Godziny dla Ziemi” nie do końca chodzi o oszczędzanie energii. Nie powstrzymamy zmian klimatu, jeśli będziemy oszczędzać energię jedynie raz do roku przez godzinę... Ale jednak – taki symboliczny gest może pomóc nam uświadomić sobie, jak ważna jest ekologia. WWF zachęca każdego do udziału w akcji razem z ludźmi na całym świecie poprzez zgaszenie światła w swoich domach.

W tym roku polscy działacze zachęcają też do pójścia o krok dalej – zadeklarowania codziennych czynności, które każdy może wykonać dla dobra naszej planety.

We Wrocławiu zgasną dziś o godz. 20.30: gmach główny Uniwersytetu i Most Uniwersytecki, Dom Handlowy Renoma, Centrum Outlet Factory Wrocław, Ratusz i budynek Urzędu Miejskiego przy Nowym Targu, Ossolineum, hotel The Granary, Grunwaldzki Center oraz Whirlpool Wrocław.

W Wałbrzychu też będzie pewien akcent akcji. Sieć Media Markt zdecydowała się włączyć do „Godziny dla Ziemi” - w jej sklepach częściowo wyłączone zostaną oświetlenie sklepów oraz ekspozycje telewizorów wewnątrz sklepów. Dodatkowo sieć zdecydowała się - tam, gdzie będzie to możliwe, na wyłączenie oświetlenia reklam zewnętrznych marki.

„Godzina dla Ziemi” - start dziś o godz. 20.30

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group