Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 3911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: I Walimski Dzień Zdrowia

Poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 10:59
Aktualizacja: 15:10
Autor: red.
REGION, Walim: I Walimski Dzień Zdrowia
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Hali Sportowej w Walimiu zorganizowano I Walimski Dzień Zdrowia, w ramach którego odbyły się zajęcia pilates – coraz bardziej popularnej u nas formy gimnastyki, ćwiczeń i treningu.

Pilates to gimnastyka dla każdego, niezależnie od płci czy wieku. Odpowiednio dobrane ćwiczenia może wykonywać każdy, bez względu na indywidualną sprawność ruchową. Program ćwiczeń pilates wzmacnia mięśnie brzucha, mięśnie grzbietu, bioder, poprawia też koordynację ruchową i zwiększa giętkość kręgosłupa. Jest to bardzo bezpieczna forma aktywności ruchowej. Ćwiczenia wykonywane są bez pośpiechu, bez stresu, przy dźwiękach relaksującej muzyki. W założeniu oprócz korzyści zdrowotnych mają też wprowadzić ćwiczącego dobry nastrój i poprawić wygląd.

- Ćwiczymy pilates, by czuć się lepiej, żeby mieć energię, gibki kręgosłup i zdrowie. Pilates jest techniką ruchu, która pozwala nam dbać o swoje ciało. Technika ta propagowana jest na całym świecie i pomału wchodzi tez do naszego fitnessu w Polsce. Dzisiejsi uczestnicy to mieszkańcy Walimia i okolic, a także Kłodzka i Wałbrzycha. Chcemy zrobić kolejne takie zajęcia w Jedlinie, Głuszycy i zbliżyć się do Wałbrzycha, gdzie postanowiliśmy pobić rekord jeżeli chodzi o liczbę uczestników” – powiedziała jedna z organizatorek imprezy

W zajęciach pilates podczas I Walimskiego Dnia Zdrowia udział wzięło blisko 50 osób.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group