Wałbrzych: II liga koszykówki: Górnik na fali, seria zwycięstw trwa

Sobota, 28 października 2017, 20:16
Aktualizacja: Niedziela, 29 października 2017, 20:24
Autor: Piotr Skomorokiewicz
W meczu na szczycie II ligi koszykówki Górnik Trans.eu Wałbrzych okazał się lepszy od drużyny Weegree AZS Politechnika Opolska, pokonując rywali 66:56.

Spotkanie pierwszej z drugą drużyną ligowej tabeli przyciągnęło do Hali Wałbrzyskich Mistrzów komplet publiczności, która zobaczyła bardzo dobry mecz zakończony zwycięstwem naszego zespołu.

Pierwsza kwarta to był popis Górnika. Gospodarze szybko uzyskali prowadzenie (6:3) i stopniowo je powiększali. Po pięciu minutach gry prowadzili 12:3, a chwilę później, po rzucie za trzy punkty Rafała Glapińskiego uzyskali dwunastopunktową zaliczkę (17:5). Po ostatniej syrenie pierwszej kwarty wynik brzmiał 20:7 dla Górnika Trans.eu Wałbrzych.

W pierwszych minutach kolejnej kwarty wałbrzyszanie utrzymywali ponad dziesięciopunktową przewagę, jednak goście rozkręcali się z każdą minutą. Pierwszym sygnałem poprawy ich gry były dwa celne rzuty za trzy punkty, dzięki czemu zdołali się zbliżyć do naszego zespołu na sześć punktów (24:18). Górnik zdołał odbudować przewagę trzynastu punktów na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy (33:20), ale ostatecznie po pierwszych dwudziestu minutach prowadził 33:25.

Na początku drugiej połowy gospodarze znowu odskoczyli na trzynaście oczek (38:25), ale ambitnie grający goście zaczęli stopniowo odrabiać straty. Po pięciu minutach trzeciej kwarty było to dziesięć punktów (45:35), a dwie minuty przed jej końcem siedem (47:40). Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 50:41.

Ostatnie dziesięć minut przyniosło wiele emocji. Kilka nieudanych akcji Górnika sprawiło, że różnica punktowa na nieco ponad siedem minut przed końcem meczu wynosiła tylko cztery punkty (56:52). Koszykarze Górnika ambitnie walczyli o powiększenie przewagi, jednak goście z Opola nie ustępowali. Dopiero rzut za trzy punkty Glapińskiego na półtorej minuty przed końcem pozwolił zwiększyć przewagę (63:56). W kolejnej akcji „trójką” popisał się również Damian Durski i ustalił wynik spotkania na 66:56 dla wałbrzyszan.

Dzięki tej wygranej koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych przedłużyli swoją zwycięską serię do sześciu meczów i prowadzą w ligowej tabeli. Dla przedsezonowego faworyta do awansu, drużyny Weegree AZS Politechnika Opolska była to już trzecia porażka w tym sezonie.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Weegree AZS Politechnika Opolska 66:56 (20:7, 15:18, 15:16, 16:15)

Górnik: Kruszczyński 19, Glapiński 18, Ratajczak 10, Krzywdziński 8, Durski 7, Wróbel 4, Kaczuga 0.