Zalogowanych: 5

Ostrów Wielkopolski: II liga koszykówki: Nie zmarnowali szansy

Czwartek, 15 lutego 2018, 15:49
Aktualizacja: 16:08
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika wygrali w Ostrowie Wielkopolskim 74–67, mimo że musieli radzić sobie bez swojego kapitana Rafała Glapińskiego. Ta wygrana przybliża wałbrzyszan do wygrania sezonu zasadniczego.

Po czterech minutach meczu na tablicy widniał wynik remisowy po 6. W grze obu zespołów było wiele niedokładności i błędów. Taka gra toczyła się niemal do końca pierwszej kwarty. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować kilkupunktowej przewagi. Po 10 minutach prowadziliśmy 20-21.

W drugiej ćwiartce kibice nadal oglądali wyrównany bój. Zawodnikom obu zespołów nie można odmówić ambicji, ale czasem brakowało spokojnej gry i rozwagi i stąd gra była szarpana. W 17. minucie wałbrzyszanie odskoczyli na 5 punktów (29-34). Gospodarze jednak dość szybko dogonili biało-niebieskich i na przerwę schodziliśmy przy minimalnym prowadzeniu 36-38.

Początkowe akcje z naszej strony w trzeciej kwarcie należały do najskuteczniejszego w naszych barwach Krzywdzińskiego. W 28. minucie znów okres lepszej gry Górnika zaowocował zwiększeniem przewagi (49-55), lecz końcówka znów należała do miejscowych i po 30 minutach mieliśmy wynik 54-55.

W ostatniej ćwiartce podopieczni Marcina Radomskiego udowodnili swoją wyższość. Spokojnie kontrolowali mecz i utrzymywali 2-3 punkty przewagi. Gdy na niespełna 5 minut przed końcem odskoczyliśmy po trójce Kruszczyńskiego na 59-66, wydawało się, że już nic nie może odebrać Górnikom zwycięstwa. Wprawdzie Stal zdobyła 4 punkty z rzędu, ale to było wszystko na co było ją stać. Ostatnie słowo w naszej drużynie należało do Krzysztofa Spały i Marcina Wróbla, którzy skutecznymi akcjami przypieczętowali naszą wygraną.

Stal Ostrów Wielkopolski - Górnik Wałbrzych 67- 74 (20-21, 16-17, 18-17, 13-19)

Górnik: Krzywdziński 22 (7 zbiórek), Wróbel 14, Durski 12, Kruszczyński 11, Spała 6 (6 zbiórek, 8 asyst), Ratajczak 4, Jeziorowski 2, Kaczuga 0.