Czytających: 4161

Wałbrzych: II liga siatkówki mężczyzn: Dwie wygrane nie dały awansu

Niedziela, 7 kwietnia 2019, 19:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 10:01
W ostatniej turze meczów Chrobry Głogów przegrał 0–3 z Treflem Lębork i stało się jasne, że drużyna MKS–u Aqua Zdrój Wałbrzych nie awansuje do turnieju finałowego.

O tym fakcie zadecydowała porażka z Głogowem 0-3 w sobotnim meczu. Wcześniej Aqua Zdrój pokonał Trefla 3-2, a w niedzielę ograł bez problemu Orzeł Międzyrzecz 3-0. Mimo dwóch wygranych to Trefl i Chrobry awansowali do dalszej fazy turnieju o awans do I ligi, a dla naszych siatkarzy sezon już się skończył.

Sam mecz z Orłem nie miał emocji, bowiem nie miał żadnego znaczenia dla układu turniejowej tabeli. Międzyrzecz starał się grać na luzie, ale nawet taka postawa nie pozwoliła ekipie gości na ugranie choćby seta. Pierwsza partia padła łupem wałbrzyszan do 21. W drugiem secie MKS Aqua Zdrój jeszcze bardziej dominował i dał ugrać przeciwnikowi 17 oczek. Ostatnią partię również na swoją korzyść przechylili gospodarze, którzy wygrali do 19, a cały mecz 3-0.

MKS Aqua Zdrój Wałbrzych - Orzeł Międzyrzecz 3-0 (25-22, 25-17, 25-19)