Czytających: 4335

Wałbrzych: II liga siatkówki mężczyzn: Jak na treningu

Niedziela, 27 stycznia 2019, 10:33
Aktualizacja: 10:51
Siatkarze MKS–u Aqua Zdrój Wałbrzych potrzebowali niespełna godziny, by rozprawić się w trzech setach z Juvenią Głuchołazy.

Faworytem byli wałbrzyszanie, ale chyba spodziewali się większego oporu ze strony swojego przeciwnika. Jeszcze w pierwszym secie, w jego początkowych fragmentach, gra Juvenii nie wyglądała najgorzej, a wynik oscylował wokół remisu. W pewnym momencie nasi odskoczyli na 18-14 i już do końca seta powiększali przewagę, by ostatecznie wygrać do 18.

Początek drugiego seta to świetna postawa wałbrzyszan, którzy prowadzili 5-0. Taki początek partii ustawił jej dalszy przebieg. Aqua Zdrój spokojnie kontrolował wydarzenia na parkiecie i utrzymywał bezpieczny dystans (15-9). Goście w kolejnych akcjach byli zupełnie bezradni i seta wygrali podopieczni Janusza Bułkowskiego do 12.

Trzecia partia miała podobny przebieg do dwóch poprzednich. Stroną dyktującą warunki gry byli wałbrzyszanie. Prowadziliśmy 9-5, a później 17-7. Seta wygraliśmy znów bardzo wyraźnie, tym razem do 11, a cały mecz 3-0.