Czytających: 4205

Wałbrzych: II liga siatkówki: Victoria lepsza od Olimpii

Poniedziałek, 5 maja 2014, 11:11
Aktualizacja: 11:12
W ostatnim meczu turnieju półfinałowego siatkarzy o wejście do I ligi, wałbrzyska Victoria PWSZ pokonała 3–2 Olimpię Sulęcin.

Po dwóch wcześniejszych wygranych do zera faworytem meczu była Victoria. Nasz zespół musiał się jednak sporo natrudzić, by pokonać rywala z Sulęcina.

Pierwszy set był bardzo zacięty i dramatyczny. Więcej zimnej krwi w decydujących momentach zachowali podopieczni Krzysztofa Janczaka i to oni wygrali tę partię. W drugim secie przewaga Victorii była już bardziej zdecydowana i stąd pewna wygrana do 19. Wydawało się w tym momencie, że wałbrzyszanie wygrają turniej bez straty seta, lecz Olimpia podniosła się z kolan i wygrała dwie kolejne partie. W decydującym piątym secie drużyny grały niemal punkt za punkt, ale znów wałbrzyskim siatkarzom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Oprócz Victorii awans do turnieju finałowego wywalczyło Morze Szczecin.

Victoria PWSZ Wałbrzych – Olimpia Sulęcin 3-2 (25-23, 25-19, 23-25, 19-25, 15-13)