Czytających: 4169

Katowice: II liga siatkówki: Victoria pokonana dwa razy…

Niedziela, 22 kwietnia 2012, 14:10
Aktualizacja: 22:14
Niestety, nie udał się wyjazd siatkarzom Victorii PWSZ do Katowic. Nasz zespół przegrał dwa mecze.

W sobotę nasza drużyna podjęła walkę. Pierwszy set był bardzo wyrównany, ale o końcowym triumfie zadecydowała mniejsza ilość niewymuszonych błędów popełniona przez miejscowych i Spodek wygrał seta do 23. W drugiej partii nasi zaprezentowali się znacznie gorzej. Spodek spokojnie punktował i kontrolował wydarzenia na parkiecie, stąd pewna wygrana gospodarzy do 18. Trzeci set znów był bardzo wyrównany, ale nasz zespół udowodnił, że w siatkówkę grać potrafi i że potrafi rozstrzygać wyrównane końcówki setów na swoją korzyść. Victoria wygrała seta do 25 i odżyły nadzieje, że w Katowicach uda się wygrać choćby mecz. Jednak czwarty set znów nie przebiegał po myśli wałbrzyszan. Spodek skoncentrował się na wygraniu tej partii i ostatecznie ta sztuka siatkarzom z Katowic się udała.

Dzisiejszy mecz w Katowicach był słaby w wykonaniu wałbrzyszan. Pierwszy set wyrównany. Prowadzili nieznacznie miejscowi, lecz Victoria doprowadziła do stanu po 20. Decydujące piłki lepiej rozegrali katowiczanie i to oni wygrali seta do 24. Początek drugiego seta znów był bardzo wyrównany, ale w pewnym momencie coś się zacięło w grze podopiecznych trenera Janusza Ignaczaka i gospodarze odskoczyli na siedem punktów (18-11). Victoria starała się jeszcze podjąć walkę, ale bez efektu i set do 18 dla Spodka. Trzeci set to fatalna postawa naszych siatkarzy. Od początku dominowały Katowice (15-9). Do końca seta miejscowi nie dali naszym chłopcom żadnej szansy na nawiązanie wyrównanej walki. Spodek wygrał seta do 14 i cały mecz 3-0.