II liga siatkówki: Victoria pokonana dwa razy…

Wiadomości: Katowice
Niedziela, 22 kwietnia 2012, 14:10
Aktualizacja: 22:14
Niestety, nie udał się wyjazd siatkarzom Victorii PWSZ do Katowic. Nasz zespół przegrał dwa mecze.

W sobotę nasza drużyna podjęła walkę. Pierwszy set był bardzo wyrównany, ale o końcowym triumfie zadecydowała mniejsza ilość niewymuszonych błędów popełniona przez miejscowych i Spodek wygrał seta do 23. W drugiej partii nasi zaprezentowali się znacznie gorzej. Spodek spokojnie punktował i kontrolował wydarzenia na parkiecie, stąd pewna wygrana gospodarzy do 18. Trzeci set znów był bardzo wyrównany, ale nasz zespół udowodnił, że w siatkówkę grać potrafi i że potrafi rozstrzygać wyrównane końcówki setów na swoją korzyść. Victoria wygrała seta do 25 i odżyły nadzieje, że w Katowicach uda się wygrać choćby mecz. Jednak czwarty set znów nie przebiegał po myśli wałbrzyszan. Spodek skoncentrował się na wygraniu tej partii i ostatecznie ta sztuka siatkarzom z Katowic się udała.

Dzisiejszy mecz w Katowicach był słaby w wykonaniu wałbrzyszan. Pierwszy set wyrównany. Prowadzili nieznacznie miejscowi, lecz Victoria doprowadziła do stanu po 20. Decydujące piłki lepiej rozegrali katowiczanie i to oni wygrali seta do 24. Początek drugiego seta znów był bardzo wyrównany, ale w pewnym momencie coś się zacięło w grze podopiecznych trenera Janusza Ignaczaka i gospodarze odskoczyli na siedem punktów (18-11). Victoria starała się jeszcze podjąć walkę, ale bez efektu i set do 18 dla Spodka. Trzeci set to fatalna postawa naszych siatkarzy. Od początku dominowały Katowice (15-9). Do końca seta miejscowi nie dali naszym chłopcom żadnej szansy na nawiązanie wyrównanej walki. Spodek wygrał seta do 14 i cały mecz 3-0.

Wyniki:

Spodek Katowice - Victoria PWSZ Wałbrzych 3-1 (25-23, 25-18, 25-27, 25-22)

Spodek Katowice – Victoria PWSZ Wałbrzych 3-0 (26-24, 25-18, 25-14)

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~1500100900 22-04-2012 14:51
dziekujemy! dziekujemy! buahhhaaaaaaaaaaa! co za zenada.....
~ 22-04-2012 15:48
W Wałbrzychu tylko Górnik nasz KS ! Teraz cała kasa musi pójść na piłkę !
~olole 22-04-2012 19:35
koszykowka dno, siatkowka dno - bez obrazy,ale to najnizsze mozliwe ligi. tylko piłka cos tam gra
~d 22-04-2012 19:53
Gratulacje dla trenera za awans do III ligi. Przedsezonowy cel został osiągnięty awanowali tylko ze ligę niżej
~ziom 22-04-2012 20:29
Jestem kibicem Górnika, ale w Victori trenuje siatkówkę i myślę że jednak to te dwie drużyny powinnybyć najlepiej wzbogacane przez miasto! Koszykówka nie u nas
~LaSk0o 22-04-2012 21:23
a o kibicach nic nie wspomnieli !!
~aa 22-04-2012 22:09
ziom porównaj sobie atmosferę na koszu, a na siatce: niebo a ziemia! Dlatego powinny być w naszym mieście spierane: piłka nożna i koszykówka przede wszystkim. Poza tym warto wspierać w jakimś stopniu takie sporty jak kolarstwo,zapasy czy lekkoatletów. Ale siatki w tym mieście stanowczo nie potrzeba,to już nie te czasy,gdy mieszkańcy cieszyli się meczami ówczesnego Chełmca Wałbrzych. W chwili obecnej, już od ładnych kilku lat w połowie pusty osir pokazuje, że siatka w naszym mieście zbyt dużego zainteresowania nie ma, nawet gdy zespół Juventuru (tak się chyba wtedy nazywała Victoria)był bliski awansu do I ligi.
~Ciunio 23-04-2012 8:00
Całkowita degradacja sportu wałbrzyskiego. Ta jałmużna dotacji dla klubów na 2012 rok jest poniżająca. I nie czarujmy się "olole" piłka nożna to też jedna z najniższych klas. Ale przynajmniej wygrywa. Walczymy z patologią, zagrożeniami dając śladowe środki na odciągnięcie młodzieży od tych rzeczy. Zaiste puste frazesy. Wszędzie są małe pieniądze ale w Wałbrzychu i te wydawane są bez głowy lub za "porozumieniem stron" (np. stypendia sportowe). Panie prezydencie komu był potrzebny za 140 tys. start Tour de Pologne 2012? Czy to aby końcowe koszty? I chyba więcej chodziło o autopromocję pana osoby niż o sport, jeżeli o czymś takim można jeszcze w Wałbrzychu mówić.
~do Ciunio 23-04-2012 12:51
Dobrze mówisz kolego, ale jedno mnie bardzo w oczy kole - gdyby piłka nożna w Wałbrzych była na tym poziomie co mówisz, to oglądalibyśmy występy A klasy, a nie drugiej ligi (przypominam, to trzeci poziom rozgrywek z dziewięciu)
~Oleloe 23-04-2012 13:32
Ciunio - 2 liga zachodnia jest 3 klasa na 8 możliwych (klasa b najniższa ) wiec nie opowiadaj ze jest to jedna z najniższych bo bajki gadasz
~marcin prus 23-04-2012 14:44
świnie chrumkaja ze z walbrzycha siatkowka jest bardzo dobrze
~do bezdomnych 23-04-2012 16:30
sami sobie znajdźcie sponsora zamiast liczyć na pomoc z miasta
~do Oleloe 23-04-2012 17:45
W podokręgach Wrocławskich jest jeszcze C-klasa :)
~do bezdomnych 24-04-2012 9:15
bo siatka padnie to wy chcecie więcej kasy? a niby z jakiej racji? poszukajcie sobie sponsora i niech dokłada do tej żenady zwanej górnikiem o ile taki głupi się znajdzie. Bo po co dokładać do czegoś co i tak nie ma przyszłości? nawet ci niby wierni kibice mają to głęboko gdzieś, wystarczy popatrzeć na frekwencję. Wyniki są a gdzie kibice? Kiedyś się tłumaczyliscie, że pogoda była nie taka, albo mecz w środę... A teraz co wymyślicie? A miasto lepiej niech da kasę na pracę z dziećmi i młodzieżą zamiast na tych pseudostudentów!
~hehe 24-04-2012 9:42
inne sporty maja przyszlosc, np. siatkarze - nizej sie juz nie da byc, to w przyszlosci w koncu moze a awansuja ;)
~do hehe 24-04-2012 11:16
czytaj uważnie posty. czy ja gdzieś napisałem że siatka ma przyszłosć???
~hehe 24-04-2012 13:23
czyzby jakis lekkoatleta? a moze oburzone "cudowne dziecko dwóch ..... :) starczy juz
~ 24-04-2012 13:24
ziomuś gdyby Górnik miał więcej pieniędzy myślę , że bez problemu I liga
~do hehe 24-04-2012 17:08
ograniczony jesteś i to bardzo
~ 24-04-2012 21:29
moze i by była 1 liga. teraz walka jest o utworzenie spółki akcyjnej. Więc przypomnę tylko sytuację z bodajże 1997r. Ówczesna 2 liga czyli bezpośrednie zaplecze ekstraklasy, całkiem niezła ekipa nieźle radząca sobie w lidze i występująca jako Górnik Wałbrzych SSA. Mam przypomnieć co było czy większosć pamięta? A teraz się mocno dąży do ponownego utworzenia sportowej spóki akcyjnej. Wtedy tez obiecywano, że jak będzie spółka to będzie duzo kasy i w ogóle będzie super. A jak się skończyło? Ci co doprowadzili do fuzji Górnika z Zagłębiem też obiecywali cuda na kiju. Rzeczywistość okazała się okrutna
~siatkarz 26-04-2012 2:02
zaprzestancie pie.....o kopajacych tylko do przodu,siatkowka jest na dnie.....co dalej??????
~Łabdziu 26-04-2012 13:23
dalej to zależy od prezesa....- trzeba (niestety) kupić 2 ligę spowrotem i zmienić trenera (czytaj- metody i myśl trenerską nowoczesną) oraz z takimi pieniędzmi jak były w tym sezonie awansować do 1-szej ligii!!! Koniecznie. Czemu Janczak tego nie przejął skoro był na kilku meczach?? Tylko w jakimś śmiesznym Miliczu robi robotę!!!! i jeszcze pamiętajcie przedmówcy że siatkówka w Polsce stoi na bardzo wysokim stopniu nie jak nożna !!!
~\ 26-04-2012 17:12
Z tym kupowaniem trochę cie poniosło w mieście, w którym nie ma pieniędzy na nic nie wydaje się pieniędzy na kupowanie 2 ligi. Poza tym trochę to nie honorowe. Moim zdaniem powinno się stworzyc zespół oparty na wychowankach, który w tym sezonie zrobi awans i wywalic wszystkich spoza Wałbrzycha. Tylko pytanie czy da radę zbudowac mocny zespol oparty o Wałbrzyszan bo ci graja poza Wałbrzychem (Bielawa) w wyzszych ligach. Poza tym zmiana trenera i calego zarzadu klubu powinna miec miejsce.