Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1634
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca za nami

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 26 listopada 2012, 12:30
Aktualizacja: Wtorek, 27 listopada 2012, 7:48
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W dniu 25 listopada w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbyło się uroczyste zakończenie II Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję zobaczyć kilka znakomitych spektakli w wykonaniu Teatru Tańca „Dawka Energii” z Wałbrzycha, „Dawka Energii 2” z Wrocławia, „Anima Dance Company”, a także grup „DuBBers Team” z Wrocławia, „GOKSY” i „DZIKI” z Długołęki i grupy tanecznej z Brzegu.

Choreografią zajęła się Pani Magdalena Radłowska – tancerka, pedagog i choreograf, założycielka międzynarodowego Teatru Tańca „Anima Dance Company” i Pani Korina Papadimitriou Kordova Santos – tancerka, choreografka i instruktorka. Oprawę muzyczną przygotował Alex Judd – muzyk, kompozytor, twórca muzyki do licznych spektakli tanecznych i teatralnych, na stałe współpracujący z „Anima Dance Company”. Osobą odpowiedzialną za grafikę była Pani Agnieszka Dolata.

Po zakończeniu ostatniego spektaklu nastąpiły podziękowania dla organizatorów, współpracowników i partnerów projektu a także uroczyste wręczenie dyplomów uczestnikom festiwalu, w którym czynny udział brał wiceprezydent Wałbrzycha, Pan Zygmunt Nowaczyk.

Patronat nad projektem objął starosta Robert Ławski oraz prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Organizatorami tego niezwykłego przedsięwzięcia byli: Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie „Radość Życia” i Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu. Przy projekcie współpracowało Stowarzyszenie „TuRazem” z Wrocławia. Partnerzy projektu to: Gmina Wałbrzych, PGNiG Dolnośląski Oddział Obrotu Gazem we Wrocławiu i Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Uroczystość prowadziła Pani Wanda Radłowska i dyrektor wałbrzyskiego WOKu Pan Jarosław Buzarewicz.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group