Czytających: 4364

Walim: II Walimski Bieg Przełajowy

Środa, 11 kwietnia 2012, 15:16
Aktualizacja: 15:17
W Walimiu odbył się II Walimski Bieg Przełajowy, który jest jednocześnie I etapem II Powiatowego Maratonu Dębowego.

Ten start stanowił początek cyklu 10 imprez biegowych rozgrywanych na terenie gmin powiatu wałbrzyskiego.

Zawodnicy rywalizowali w biegu głównym na 5 km. Wystartowało 34 zawodników. Zwyciężył Piotr Holly, który wyprzedził o ponad minutę Mirosława Kaczugę oraz Marka Musiała. Wśród pań wygrała Halina Szczęsna-Radzikowska, która pokonała Beatę Urbaniak oraz Natalię Kaczugę i Iwonę Górczewską. W marszu Nordic Walking najlepszym zawodnikiem był Ryszard Klimas, a zawodniczką Cecylia Jasiak. W rywalizacji uczniów szkół podstawowych w kategorii młodszej I - III klasa na dystansie 420 m pierwsze miejsce wywalczył Michał Sommerfeld, który wyprzedził Jakuba Cioska, Jakuba Pietrygę i Tadeusza Radzikowskiego. Najszybszą dziewczynką okazała się Klaudia Koba. W kategorii starszej IV - VI klasa na dystansie 1 km najlepszym zawodnikiem był Mariusz Greszczyszyn, który pokonał Patryka Kamińskiego. Najlepszą zawodniczką została Patrycja Grzegorzek.