Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 4349
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: III Festiwal im Włodka Szomańskiego „Nie tylko gospel” za nami

Sobota, 16 lipca 2016, 6:45
Autor: red
REGION, Mieroszów: III Festiwal im Włodka Szomańskiego „Nie tylko gospel” za nami
Fot. UM Mieroszów
Koncertem piosenek z tekstami Juliana Tuwima do muzyki skomponowanej przez Włodzimierza Szomańskiego zakończył się w Mieroszowie III Festiwal im Włodka Szomańskiego „Nie tylko gospel”.

Trzy dni festiwalu wypełnione były wspaniałymi muzycznymi wydarzeniami, w których codziennie uczestniczyły setki widzów. W wypełnionej do ostatniego miejsca sali koncertowej Mieroszowskiego Centrum Kultury wystąpili m.in : Teresa Lipowska, zespół Spirituals Singers Band, Olga Szomańska , Marcin Kołaczkowski, zespół „Dixi Tigers Band”, Orkiestra Kameralna Klassik Modern i zdobywczyni zeszłorocznego Grand Prix Festiwalu Monika Frydryszyn.

Podczas tej imprezy odbył się także konkurs wokalny dla młodych artystów o statuetkę „Szklanego Szomola 2016”. Do konkursu zgłosiło się 84 utalentowanych wykonawców, spośród których jury konkursu wyłoniło 10 finalistów. Poziom konkursu był bardzo wysoki i sędziowie pod przewodnictwem Teresy Lipowskiej mieli niełatwe zadanie. I miejsce zdobyła- Malwina Janita – ze Złotoryi, II miejsce – Wiktoria Oliwa z Krakowa, III miejsce – Agata Kaczmarek z Wrocławia. Wyróżnienie otrzymał Karol Wnuk z Krakowa, a nagroda publiczności trafiła do Sylwii Marut z Wrocławia. Całą imprezę z werwą i humorem poprowadziła główna pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu Elżbieta Szomańska.
- Owacja na stojąco dla artystów i organizatorów, podziękowania dla zespołu pracowników Mieroszowskiego Centrum Kultury, słowa uznania z ust Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja to dowód, że III edycja festiwalu była bardzo udana i na pewno spotkamy się za rok w Mieroszowie na IV Festiwalu im Włodka Szomańskiego „Nie tylko Gospel”. Chociaż gmina wsparła to wydarzenie, to bez udziału przedsiębiorców, władz samorządowych, radnych, osób prywatnych i mieszkańców, którzy ufundowali fortepian dla MCK, byłoby nam trudno zrealizować takie przedsięwzięcie. Serdecznie i z głębi „rozśpiewanego po koncercie serca” dziękuję – powiedział Marcin Raczyński Burmistrz Mieroszowa.

Patronat nad mieroszowskim festiwalem objęli Cezar Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, JE Ks. Ignacy Dec – Biskup Świdnicki, Roman Szełemej – Prezydent Wałbrzycha, Jacek Cichura – Starosta Wałbrzyski oraz Marcin Raczyński Burmistrz Mieroszowa.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group