Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 2638
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: III Festyn Profilaktyczny w PG nr 1

Poniedziałek, 18 maja 2015, 6:25
Aktualizacja: Wtorek, 19 maja 2015, 13:13
Autor: organizatorzy/opr.red.
Wałbrzych: III Festyn Profilaktyczny w PG nr 1
Fot. organizatorzy
16 maja na boisku szkolnym Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Wałbrzychu odbył się już III Festyn Profilaktyczny tym razem pod nazwą „Z Naszą Jedynką zdrowo, sportowo i beznałogowo”. Imprezę zorganizowali dyrekcja , pracownicy szkoły i uczniowie oraz stowarzyszenie „Nasza Jedynka”.

Mieszkańcy dzielnicy chętnie włączyli się w zajęcia oraz gry i zabawy proponowane przez organizatorów. Największą popularnością wśród najmłodszych cieszyły się zabawy na dmuchańcach, stylizacje fryzur i zdobienie twarzy. Dla nieco starszych uczestników zorganizowano konkurencje sportowe, zajęcia artystyczno- profilaktyczne, pokazy i naukę tańca. Każdy – niezależnie od wieku – mógł nauczyć się tańczyć , wziąć udział w zajęciach z kinezjologii edukacyjnej, obejrzeć mecze piłki nożnej czy pokaz grupy trenującej tajski boks.

Inicjatywę społeczności szkolnej i stowarzyszenia wsparli pracownicy Stowarzyszenia Monar oraz Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Zainteresowani mogli dokonać pomiaru ciśnienia lub zbadać poziom CO w wydychanym powietrzu . To drugie skierowane było przede wszystkim do czynnych palaczy i osób narażonych na bierne palenie. Goście dla uczestników festynu przygotowali także ulotki , materiały promujące zajęcia grupy teatralnej oraz zadanie konkursowe.

Na wszystkich czekał też poczęstunek – grillowane kiełbaski, pyszne ciasta, ciasteczka i soczki . III Festyn Profilaktyczny cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group