Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: III liga koszykówki: Promet lepszy od Prakto Polonii

Wtorek, 18 października 2016, 14:33
Aktualizacja: 14:34
Autor: red
Pierwsze, historyczne zwycięstwo w III lidze odniosła drużyna MKS Promet Basket Szczawno–Zdrój, pokonując na wyjeździe drużynę Prakto Polonia Świdnica 65:61, której trenerem jest doskonale wszystkim znany Mieczysław Młynarski.

Sytuacja w meczu zmieniała się z kwarty na kwartę i do ostatnich sekund nie było wiadomo, kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku. Pierwszą kwartę wygrali zawodnicy z uzdrowiska 22:14 i wydawało się, że w dalszej części spotkania będą powiększać przewagę.

W drugiej kwarcie, to zawodnicy Polonii Prakto Świdnicy okazali się bardziej skuteczni pod koszem i dzięki swojej determinacji na przerwę schodzili tylko z jednopunktową stratą przegrywając 36 do 35.

Trzecia kwarta, to ponownie doskonała gra MKS-u, którzy rzucili w tej kwarcie 20 punktów, przy 9 punktach rywali.

Przed ostatnią osłoną, mieli więc 12 punktów przewagi i nic nie zapowiadało emocji do ostatnich sekund pojedynku. Jak to już bywa w thrillerach nasi zawodnicy ponownie oddali inicjatywę gospodarzom, którzy w końcówce spotkania zmniejszyli przewagę do 3 punktów i mieli realne szanse na doprowadzenie do remisu, jednakże spudłowali rzut za 3 punkty na 13 sekund przed zakończeniem meczu. Więcej zimnej krwi zachowali w tym czasie zawodnicy MKS-u i to oni mogli cieszyć się z pierwszego, historycznego zwycięstwa w III lidze, na które Prakto Polonia Świdnica, będzie musiała jeszcze poczekać.

W meczu punktowali:

MKS Promet Basket Szczawno-Zdrój: Adrian Stochmiałek 15, Bartłomiej Józefowicz 13, Marcin Ciuruś 11, Daniel Iwański 7, Oskar Pawlikowski 6, Jakub Grabka 5, Sebastian Narnicki 5, Aleksander Sulikowski 3.

Prakto Polonia Świdnica: Andrzej Słobodzian 28, Przemysław Olszewski 10, Mateusz Soboń 8, Damian Sieńko 6, Michał Kurpiel 4, Paweł Kaliński 2, Arkadiusz Majcher 2, Radosław Rogacz 1, Janusz Bielawski 0, Grzegorz Kaczmarczyk 0.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group