Czytających: 4473

Wałbrzych: III liga piłkarska: Zwycięstwem zakończyli rok

Niedziela, 29 listopada 2015, 10:05
Aktualizacja: 10:16
Ostatni tegoroczny mecz o ligowe punkty wałbrzyskiego Górnika z Piastem Karnin nie był porywającym widowiskiem. Wygrali wałbrzyszanie 2–1.

Przed meczem prezydent Roman Szełemej uhonorował dwóch piłkarzy Górnika. Grzegorz Michalak ma za sobą 300 meczów oficjalnych dla Górnika, a Marcin Morawski rozegrał takich meczów 200.

Mecz zaczął się znakomicie dla biało-niebieskich, bowiem już w 2. minucie Orłowski wpisał się na listę strzelców po zespołowej akcji Oświęcimki i Migalskiego. Później na boisku niewiele ciekawego się działo. Warto odnotować niecelny strzał Migalskiego z kilkunastu metrów. Goście atakowali z rzadka, najdogodniejszej okazji nie wykorzystał Pakuła, który główkował obok bramki strzeżonej przez Jarosińskiego. Początek drugiej połowy to znów mocne uderzenie Górnika. Tym razem Orłowski trafił do siatki rywala, ale gol ten nie został uznany, bowiem sędzia dopatrzył się faulu naszego piłkarza. Kilkanaście minut później niepewną interwencję Jarosińskiego wykorzystał Pakuła i doprowadził do wyrównania. Odpowiedź Górnika była niemal natychmiastowa. Dariusz Michalak po składnej akcji Oświęcimki zmusił do kapitulacji Fabiańskiego. Później sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, lecz nasi skomplikowali sobie nieco sytuację w 85. minucie meczu, kiedy to Oświęcimka został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Wałbrzyszanie dowieźli jednak korzystny wynik do końcowego gwizdka i zimę spędzą w fotelu lidera.

Górnik Wałbrzych – Piast Karnin 2:1 (1:0)

Górnik: Jarosiński, D. Michalak, Tyktor, Rytko, Surmaj, Sawicki, Radziemski (90 G. Michalak), Morawski, Oświęcimka, Migalski, Orłowski.