Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 2091
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

III Ogólnopolski Festiwal Lepienia Bałwanów

Wiadomości: Sokołowsko
Niedziela, 3 marca 2013, 19:10
Aktualizacja: Wtorek, 5 marca 2013, 7:43
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Sokołowsku odbył się III Ogólnopolski Festiwal Lepienia Bałwanów i zawody w biegach narciarskich dla dzieci i młodzieży „SokoSki 2013”.

Impreza była okazją do świetnej, rodzinnej, zimowej zabawy. Był to też pokaz kreatywności i wyobraźni oraz umiejętności manualnych. Powstałe bałwany to małe dzieła zimowej sztuki budowlanej – radosne, pełne indywidualności i fantazji. Zarówno konkurencje dotyczące lepienia bałwanów jak i biegi narciarskie podzielone były na różne, oddzielnie nagradzane kategorie. Najważniejsza jednak w całej imprezie była radość bycia razem, w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych. Wspólna zabawa, możliwość ogrzania się przy ognisku, zjedzenia czegoś ciepłego zamieniły zwykłą niedziele w radosne święto. Organizatorzy zadbali też o dodatkowe atrakcje, jak na przykład przejażdżka skuterem śnieżnym.

Organizatorami imprezy byli: Sołectwo Sokołowsko, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Sokołowsku, Towarzystwo Rozwoju Sokołowska, Dom św. Elżbiety, OSP Sokołowsko oraz Radne RM Mieroszowa okręg Sokołowsko. Organizatorzy pozyskali do swojego przedsięwzięcia sponsorów – co pozwoliło na uhonorowanie zwycięzców poszczególnych kategorii wieloma sympatycznymi nagrodami. Każde dziecko do 12 roku życia biorące udział w imprezie dostało upominek. Na koniec odbyło się losowanie nagród dla tych, którzy dokonali zakupów na stoiskach gastronomicznych – upominków było bardzo dużo!

Należy pogratulować organizatorom świetnej organizacji i pomysłu na kolejną zimową imprezę w okręgu wałbrzyskim i życzyć by w następnych edycjach było coraz więcej uczestników.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group