Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3679
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

III Piknik Organizacji Pozarządowych „RAZEM BEZPIECZNIEJ”

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 22 czerwca 2012, 6:08
Aktualizacja: 6:31
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Po raz kolejny organizacje pozarządowe wezmą udział w III Wałbrzyskim Pikniku Organizacji Pozarządowych organizowanym przez Prezydenta Wałbrzycha oraz Gminną Radę Działalności Pożytku Publicznego.

Piknik odbędzie się 23 czerwca, w godzinach od 14.00 do 18.00. Miejscem spotkania, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie stadion przy ul. Kusocińskiego na Piaskowej Górze.

Celem Pikniku jest promocja i prezentacja organizacji pozarządowych, pokazanie różnorodności sektora pozarządowego oraz zaprezentowanie obszarów, w których funkcjonują.

Dzisiaj wiele organizacji realizuje zadania publiczne zlecone przez gminę Wałbrzych, m.in.: prowadzą świetlice środowiskowe dla dzieci i młodzieży, działania edukacyjne i integracyjne dla osób starszych, niepełnosprawnych, potrzebujących pomocy, organizują wypoczynek wakacyjny dla najmłodszych mieszkańców, organizują zajęcia pozalekcyjne, prowadzą poradnictwo specjalistyczne, działając w różnych obszarach życia codziennego.

Piknik będzie również znakomitą okazją do wymiany informacji i porównania doświadczeń środowiska biznesowego i pozarządowego, na co dzień realizujących i spotykających się we wspólnej przestrzeni lokalnej.

W Pikniku weźmie udział Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które ma status organizacji pozarządowej. Zaprezentuje się także Państwowa Straż Pożarna z Wałbrzycha, która współpracuje ze środowiskiem pozarządowym.Będzie można zobaczyć pokazy pierwszej pomocy, wejść na ściankę wspinaczkową, zobaczyć sposoby ratowania ludzi z wypadków drogowych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group